Bilgi'de öğrenci projeleri festivale dönüştü!

Bilgi'de öğrenci projeleri festivale dönüştü!
Bilgi'de öğrenci projeleri festivale dönüştü!
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, kendi alanında bir ilke imza atarak tamamı BİLGİ'li öğrenciler tarafından hazırlanan öğrenci festivali Project'01'i hayata geçiriyor. 31 Mart - 3 Nisan 2015 arasında düzenlenecek etkinlik, santralistanbul'da herkese açık olacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, kendi alanında bir ilke imza atarak tamamı Bilgi öğrencileri tarafından hazırlanan öğrenci festivali Project’01’i hayata geçiriyor. 31 Mart – 3 Nisan 2015 arasında düzenlenecek etkinlik, santralistanbul’da herkese açık olacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, öğrencilerinin Bilgi’deki öğrenimleri boyunca ürettikleri işleri Project’01 festivalinde izleyicisiyle buluşturuyor. Tiyatro gösterisinden performanslara, sergi ve enstalasyonlardan film gösterimlerine birçok etkinliğin gerçekleşeceği festival, “katılımcılı etkinlikler” vasıtasıyla, ziyaretçilerin tüm bu iletişim alanlarına dahil olarak kendilerini keşfetmelerini sağlayacak.

31 Mart - 3 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek festival, bir sinema karesinin içinde olmak, profesyonel bir fotoğraf setinin bir parçası olarak deklanşörün önünde veya arkasında çalışmak, dans ve performans sanatının insan bedenindeki mucizelerine tanık olmak, doğaçlama oyun oynama tecrübesiyle sosyal iletişimin önünü açmak gibi deneyimleri ziyaretçilerine sunacak.

İzleyiciler mutfakta Macbeth oyununu izleyecek

Bilgi’li öğrenciler tarafından hazırlanan festivalde; akademik program içerisinde üretilen işlerden bir seçki yer alacak. Project’01  kapsamında Sinema, Televizyon ve Radyo Programcılığı bölümlerinin kısa film ve belgesel gösterimleri ile yaratıcı TV programları gösterilecek. Sahne Sanatları bölümü öğrencileri ise yaratıcı dans, performans ve tiyatro gösterileriyle festivalde yerini alacak. Festival; Reklamcılık, Görsel İletişim Tasarımı, Fotoğraf ve Video, Medya, Sanat ve Kültür Yönetimi öğrencilerinin proje ve çalışmalarından oluşturulmuş büyük bir sergiye de ev sahipliği yapacak. 13 Nisan 2015’e kadar ziyaret edilebilecek serginin yanı sıra; Fotomodel, Sen de Dans Et ve Doğaçlama gibi çeşitli etkinlikler tüm ziyaretçilerin katılımına açık olacak.

Festival, Türkiye ’nin ve dünyanın pek çok yerinde çeşitli festival ve yarışmalarda ödül almış işleri ilk kez bir arada görme olanağı da sağlayacak. 

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Festivali Project’01 Program

31 Mart 2015, Salı

15:00 Sinema ve Televizyon Bölümü Film Gösterimi

(Enerji Müzesi)

17:00 Açılış Seremonisi

(ÇSM Giriş Fuaye)


1 Nisan 2015, Çarşamba

12.00 Macbeth Mutfakta Tiyatro Oyunu

(Gastronomi Mutfak)

13.30 Macbeth Mutfakta Tiyatro Oyunu

(Gastronomi Mutfak)

16.00 Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü Film Gösterimi

(Enerji Müzesi Seminer Salonu)

17.00 Doğaçlama Workshop

(Enerji Müzesi)


2 Nisan 2015, Perşembe

16.00 Sinema ve Televizyon Bölümü Film Gösterimi

(Enerji Müzesi Seminer Salonu)

18.00 Performans Gösterimi

(Enerji Müzesi)


3 Nisan 2015, Cuma

16.00 Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü Film Gösterimi

(Enerji Müzesi Seminer Salonu)

18.00 Kapanış

(ÇSM Giriş Fuaye)


Sergi ve Standlar

31 Mart – 13 Nisan 2015

Reklamcılık  Bölümü ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Sergileri 

(ÇSM Giriş Fuaye)

Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü Sergisi

(Enerji Müzesi Zemin Kat Koridor)


31 Mart – 3 Nisan 2015                   

Latte Fotomodel Standı                    

(Enerji Müzesi)