Bilinmeyenleriyle Michael Jackson

Bilinmeyenleriyle Michael Jackson
Bilinmeyenleriyle Michael Jackson
Popun efsane ismi Michael Jackson'ın ölümüyle ilgili dava devam ederken sanatçının hayatı, en yakınındaki isimler tarafından film haline getiriliyor

Michael Jackson’ın yakın çevresinden biri olan Amerikalı yapımcı David Gest, çocukluk döneminden beri tanıdığı ve birlikte onlarca projeye imza attığı pop yıldızının hayatını beyazperdeye aktaracak. Eğlenceyi seven, müziğe, filmlere ve sağlıksız gıdalara düşkün, korkusuz bir adamın hikâyesini anlatmayı amaçladığını belirten Gest, Jackson’ı fiziksel olarak zarar görmüş, pedofili iddialarına karşı durabilmek için ilaç bağımlısı haline gelmiş bir adam olarak yansıtmak istemediğini söylüyor. Filmde, pop efsanesinin annesi Katherina Jackson da ilk kez oğlu hakkında bir belgeselde konuşacak. Oğlunun çocukluk döneminden, dünya çapında bir yıldız olana kadarki süre zarfında yaşadıklarını ve geçmişte yüzleştiği maddi sıkıntılardan 2000’li yıllara damgasını vuran pedofili ve çocuk istismarı suçlamalarına kadar konuşacak olan anne Jackson, en sonunda da sanatçının tamamlayamadan hayatını kaybettiği 50 konserlik turne hayalini anlatacak. 

Gelecek yıl vizyonda
Birkaç ay içinde çekimlerine başlanacağı öğrenilen filmin gelecek yıl vizyona girmesi beklenirken, Jackson’ın yakın arkadaşlarından aile üyelerine kadar birçok kişi, ünlü sanatçının bilinmeyenlerini ortaya koyacak.
Öte yandan 2009 yılında ani ölümüyle hayranlarını yasa boğan Jackson’ın ölümünün ardından görülmeye başlanan davada duruşmalara önceki gün devam edildi. Michael Jackson’ın avukatları, sanık Dr. Conrad Murray’in sanatçıya polise açıkladığından çok daha fazla ilaç verdiğini ve Jackson’ın aşırı dozda alınan bu ilaçlar yüzünden oldukça sersemlemiş olduğunu, bu kadar sersemlemiş bir halde, kendisine damar yolu açarak başka bir ilaç verecek durumda olmadığını açıkladı.