Bill Cosby'nin taciz ettiği 35 kadın bir arada!

Bill Cosby'nin taciz ettiği 35 kadın bir arada!
Bill Cosby'nin taciz ettiği 35 kadın bir arada!
ABD'li ünlü komedyen Bill Cosby'nin tacizine uğradıklarını iddia eden kadınlar New York Magazine'e kapak oldu. Kapakta Cosby'ye taciz suçlaması yönelten 36 kadın birer sandalyede otururken görülüyor. Sağ köşede ise 'Cosby: Kadınlar - Nahoş bir kızkardeşlik' yazısı yer alıyor.

New York Magazine’in pazar günü yayımlanan son sayısının kapağında, Bill Cosby’yi tacizle suçlayan 35 kadın yer alıyor. Kapaktaki fotoğrafta yan yana oturan 35 kadına yer verilirken, henüz ortaya çıkmamış olası kadınlar için bırakılmış boş bir sandalye de hayli çarpıcı.
Bill Cosby hakkındaki cinsel suçlamalar geçtiğimiz yıl boyunca aralıksız devam etmişti. Komedyen hakkındaki bütün suçlamaları reddederken geçtiğimiz haftalarda, New York Times’ın ulaştığı, Bill Cosby’nin genç kızlara ilaç verdiğini itiraf ettiği ifade, bomba etkisi yaratmıştı. Cosby’e cinsel suçlamalarda bulunan kadınların sayısı toplamda 40’ı aştı.
Derginin kapakta yer alan bütün kadınlarla ayrı ayrı röportaj yapmış ve kadınların hikâyelerinin benzerlikleri dikkat çekiyor.
Cosby ile 1970’lerde karşılaşan Patricia Leary Steuer örneğin, Cosby’nin ona şarkıcılık hayalini gerçekleştirmek için akıl hocalığı yapmayı teklif ettiğini ve Massachusetts’teki evine yemeğe davet ettiğini anlatıyor. Cosby’nin kendisine içki verdikten sonra ne olduğunu hatırlamadığını söyleyen Steuer, sabah üstünde kıyafetleri olmadan uyandığını hatırlıyor. Bir diğer kadın Lili Bernard ise “Cosby bana 1990’ların başındayken, ben daha 20’li yaşlarımdayken bana akıl hocalığı yaptı. Güvenimi tamamen kazandıktan sonra beni ilaç vererek uyuttu. Bana tecavüz etti” diye konuştu.  
Dergi Cosby’i suçlayan kadınlar hakkında “Kadınların yıllarca böyle bir travmayla ve 1960’larda tecavüzün sadece yabancılar tarafından gerçekleştirilen bir eylem olarak görüldüğü bir toplumda nasıl başa çıktığı başlı başına bir araştırma konusu olabilir. Artık genç kadınlar, özellikle online olarak bu konu hakkında konuşmayı tek yol olarak görüyor. Bir kadının kendi mağduriyetini kabul etmesi tecavüze karşı savaşta en güçlü silah” diye yazdı.