'Binbir Gece' çılgınlığı Bulgaristan'da

'Binbir Gece' çılgınlığı Bulgaristan'da
'Binbir Gece' çılgınlığı Bulgaristan'da

Bulgar izleyici kendine yakın bulduğu senaryoyu sahiplendi. Gazeteler, dizinin oyuncularıyla yapılmış söyleşilere geniş yer veriyor.

SOFYA - Türkiye’de geçtiğimiz hafta sona eren televizyon dizisi ‘Binbir Gece’, Bulgaristan’da da izlenme rekorları kırıyor. Ülkenin en büyük özel televizyon kanalları arasında yer alan ‘Nova Televizia’da hafta içi her gün öğleden sonra kuşağında yayımlanan dizi, üçüncü sezonuna girdi. Bulgaristan’da örnekleri sınırlı olan ve dar bütçeyle yapılan benzer diziler karşısında büyük beğeni toplayan dizinin rekor kırmasının arkasında karakterlerin ve olayların Bulgaristan’daki sosyal hayata çok yakın olması yatıyor.
Dizinin oyuncularının yanı sıra seslendirme sanatçıları da üne kavuştu. Bulgar medyası, dizinin ana karakterlerini seslendiren sanatçılarla röportajlar yayımlayarak, izleyici ve okuyucu kazanmaya çalışıyor. Yüksek tirajlı gazetelerden ‘24 Casa’ da dizinin başrol oyuncuları Bergüzar Korel ve Tardu Flordun ile yapılan röportaja geniş yer  ayırdı. ‘Nova Televizia’ yetkilileri, Latin Amerikan dizilerinin döneminin sona erdiğini, izleyicinin kendi yaşantısına yakın senaryolara ilgi gösterdiğini belirtiyor. Yetkililer, Bulgar izleyicilerin ‘Binbir Gece’ye benzer Türk dizilerinin yayımlamasını istediklerini söylüyor. (aa)