Bir ailenin alt üst olan hayatı

Bir ailenin alt üst olan hayatı
Bir ailenin alt üst olan hayatı
33. İstanbul Film Festivali'nde günün (19 Nisan) filmi: İçimizdeki Düşman. Yorgos Tsemberopoulos'un 12 yıl aradan sonra çektiği filmi, Yunan yeni dalgasının en iyi örneklerinden sayılıyor. Filmde Yunanistan'ın içinde bulunduğu finansal çöküşün yansımalarını bir ailenin alt üst olan hayatı üzerinden izliyoruz.

İÇİMİZDEKİ DÜŞMAN/ O EHTHROS MOU
Yönetmen: Yorgos Tsemberopoulos / Oyuncular: Manolis Mavromatakis, Maria Zorba, Yiorgos Gallos, Antonis Karistinos, Thanasis Papageorgiou/ Yunanistan / 2013
19 Nisan Cts. 21:30 Atlas 2
Atina ve Atinalılar hakkında filmler yapmayı sürdüren Yorgos Tsemberopoulos’un on iki yıl aradan sonra çektiği ilk filmi, Yunan yeni dalgasının en iyi örneklerinden sayılıyor. Yunanistan’ın içinde bulunduğu sosyal ve finansal çöküşün yansımalarını bir ailenin alt üst olan hayatı üzerinden izliyoruz. Karısı ve iki çocuğuyla sıradan bir hayatı ve küçük bir dükkânı olan Kostas Stasinos, bir gece evlerine soyguncuların girmesiyle bir anda şiddetle tanışır. Sakin ve ılımlı mizacı ve siyasal görüşü yaşadığı travmanın ardından baştan başa değişen Kostas, artık adaleti kendi ellerine alacaktır.
2013 Luxor Gümüş Sütun
2014 Yunan Sinema Akademisi: En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Kurgu


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  Yunanistan

  ,

  Gece

  ,

  senaryo

  ,

  sosyal

  ,

  gümüş