Bir Anadolu albümü: Tek Kişilik Şarkı Dardır

Bir Anadolu albümü: Tek Kişilik Şarkı Dardır
Bir Anadolu albümü: Tek Kişilik Şarkı Dardır
Genç sanatçı Peyda'nın "Tek Kişilik Şarkı Dardır" albümü M&MT Records tarafından yayınlandı. Albümde Erkan Oğur, Erdal Erzincan gibi ustaların da katkısı var.

RADİKAL - Anadolu 'nun tüm farklı kültürlerini ve tüm renklerini yorumlama iddiasındaki Peyda'nın ilk albümü "Tek Kişilik Şarkı Dardır" yayınlandı. M&MT Records tarafından yayınlanan albümün yapımcılığını ünlü müzisyen Erkan Oğur üstlenmiş. Erkan Oğur, albümdeki "Zülfü Kaküllerin Amber Misali" isimli esere de sazı ve sesi ile eşlik ediyor.

Albümde ayrıca ünlü bağlama virtüözü Erdal Erzincan de "Her Sabah Her Seher" isimli esere bağlaması ile eşlik ediyor.

Anadolu'daki çok kültürlü birlikte yaşamın müzikal zenginliğini albümüne taşımayı amaçlayan genç sanatçı Peyda, geleneksel şarkılardan oluşturduğu repertuarında, her bir şarkıyı kendi kültürüne ait enstrümanlarla renklendiriyor.

"Tek Kişilik Şarkı Dardır" albümüne eşlik eden geniş de bir ekip var: Aslıhan Parlak, Ayhan Aydın, Caner Malkoç, Emre Ay, Emre Sınanmış, Erdal Erzincan, Erkan Oğur, Ezgi Yürümez, Göktuğ Çelik, Hakan Polat, Mehmet Ali Edis, Mert Kemancı, Murat Süngü, Murat Toraman, Nebi Demirel, Nejat Özgür, Ozan Sarıboğa, Ömer Avcı, Özgür Çelik, Sezer Yılmaz, Umut Sel, Yıldırım Yalçınkaya, Volkan Kaplan...


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Anadolu

  ,

  Erkan Oğur

  ,

  Sabah

  ,

  Ünlü

  ,

  genç