Bir bisiklet, bir adam, iki kedi ve 500 kilometre!

Bir bisiklet, bir adam, iki kedi ve 500 kilometre!
Bir bisiklet, bir adam, iki kedi ve 500 kilometre!
Hollandalı girişimci Thomas Vles Amsterdan'dan Londra'ya pedal çevirerek seyahat etti. Ama Vles'in yolculuğunun ilgi çekici noktası bu mesafeyi bisikletle alması değil, bisikletine monte ettiği özel bir cam bölmeyle iki kedisini de kendisine yoldaş yapması...

Vles’in yaklaşık 500 km’lik seyahatinde yol arkadaşları kedileri Mushi ve Cheesy idi. 10 aylık kediler Thomas’ın bisikletine monte edilmiş özel bir cam bölmede hallerinden memnun bir halde, etrafı seyrede seyrede yolculuk yapıyor. Haliyle yoldan geçenler bu üç kafadara dikkat kesiliyor. Bisiklet, feribot ve kamyon kullanarak üç gün süren yolculukta Thomas, kedilerin ‘kittymobile’ adını verdiği bölümde seyahat etmekten rahatsız olmadığını söylüyor.
Poopy Cat adlı bir şirketin kurucusu ve CEO’su olan 30 yaşındaki Vles, kedilerin Amsterdam’da da kendisiyle birlikte sürekli bisiklette ya da scooter’da seyahat ettiğini söylüyor: “Yeni çevrelere, yeni koşullara alışıklar. Onlar için en az stres yaratacak ortamı oluşturdum. Kafes yerine, içinde tuvaleti ve oyun alanı olan bir cam bölme yaptım.”
Vles’in, şirketinin İngiltere ayağını tanıtmak üzere yaptığı bu yolculukta üç kafadara arkadan gelen bir destek ekibi de eşlik etmiş. Kamyonla gelen ekipte bir de veteriner yer alıyor.
Thomas Vles yolculuğun büyük bir kısmını bisikletle yapsa da Colchester yakınlarındaki zorlu ve dik yol koşullarından ötürü kamyona geçmek durumunda kalmış. (The Daily Mail)


  ETİKETLER:

  İngiltere

  ,

  Oyun

  ,

  Mail

  ,

  Amsterdam

  ,

  CEO

  ,

  seyahat

  ,

  Feribot