Bir çiftin, evlat edindiği bebeğe kavuştuğu ilk an

Bir çiftin, evlat edindiği bebeğe kavuştuğu ilk an
Bir çiftin, evlat edindiği bebeğe kavuştuğu ilk an
Fotoğrafçı Kristen Prosser, David ve Sarah Olsen çiftinin evlat edindikleri kızları Tilly Pearl Olsen'la ilk tanıştıkları anı fotoğraflayarak benzersiz anlar yakaladı. Prosser, "Evlatlık bir bebeğin, ailesiyle ilk karşılaşmasını hep fotoğraflamak istemiştim. Bu muhteşem anı en yakın arkadaşlarımdan biriyle paylaştım" dedi...

Evlat edinmek için uygun bulunduklarını geçen hafta salı öğrenen David ve Sarah, çarşamba sabahı Minneapolis’ten, küçük kızlarının onları beklediği Florida’ya uçtu. Anne Sarah, Facebook sayfasında “Hayatımın en özel anlarından biriydi. Her şeyin bir araya geldiğini gördüğüm için çok ayrıcalıklıyım. 

Şartsız sevginin ne güzel bir örneği” mesajını paylaştı. Çift, ilk karelerde havaalanında heyecanla, yeni bebeklerinin fotoğrafını telefonlarından gösterir ve Florida’daki hastanede bebekleriyle tanışmak için sabırsızca beklerken görülüyor. Daha sonra çift, bebekleriyle ilk defa tanışıyor. Sarah’ın eli heyecandan ağzında, David ise yüzünde aynı heyecanla Sarah’ın arkasında duruyor. İki ebeveynin de bebeği ilk kez kucaklarına aldıkları siyah beyaz fotoğraf ise epey etkileyici...
İKİ ÇOCUKLARI DAHA VAR 
10 yıldır evli olan çiftin altı yaşında ve üç yaşında olan iki de oğlu var. Kendi internet sitelerinde paylaştıkları videoda David “Evlat edinme hikâyemiz ikinci çocuğumuzun doğumundan önce başladı” diye açıklıyor. “Evet. İki çocuğumda da çok zor hamilelikler yaşadım, doğumları da çok zordu. Levi’yi doğurduktan sonra ‘sipina bifida’ adlı bir hastalığı olduğunu öğrendik” diye devam ediyor Sarah. 
Bir doğum kusuru olan ve omuriliğin düzgün gelişmemesinden kaynaklanan ‘Sipina Bifida’ birçok kas kontrol problemine neden olabililiyor. Videoda Levi’nin sırtının aşağısında bir yumruyla hastanede çekilen fotoğrafı görüldükten sonra Sarah “Bize Levi’nin hiç yürüyemeyeceği, kendi başına tuvalete gidemeyeceği gibi şeyler söylendi. Yeni doğmuş çocuğunu kucağında tutarken bu açıklamaları duymak şok edici” diyor ve devam ediyor “Ailemizin tamamlanmadığını biliyorduk. Hep üç çocuk istiyorduk.”

ANİDEN EVLAT EDİNMEK İÇİN BÜYÜK İSTEK DUYDUK
Bir sipina bifida hastalıklı çocuk doğuran annelerin, ikinci çocuklarının da bu hastalıkla doğmasının olasılığı fazla olduğu için doktorların önermemesine rağmen üçüncü biyolojik çocuğu deneyen çift, başarısız olmuş. Sarah “Aniden evlat edinmek için büyük bir istek duydum” derken, David “Sonraki birkaç ayımız evlat edinmek hakkında konuşarak, düşünerek ve dua ederek geçti ve Tanrı’nın ailemizi bu şekilde tamamlamamızı istediğini düşündük” diye ekliyor. (The Daily Mail)