Bir de Kıvanç gelseydi

Bir de Kıvanç gelseydi
Bir de Kıvanç gelseydi
SİYAD ödülleri, önceki akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi. En iyi film ödülünün 'Zerre' filmine gittiği törende, 'Kelebeğin Rüyası' 5 ödülle dikkat çeken yapım oldu. İşte törenden satır başları.

Töreni altıncı kez sunan Ceyda Düvenci yine çok şıktı. Birkaç sürç-i lisan dışında gayet başarılı bir performans ortaya koyan Düvenci törenin hemen başında aklının Nejat İşler’de olduğunu belirtti. Düvenci’nin Atilla Dorsay’dan sonra töreni en fazla sunan isim olduğunu söylemesi gülüşmelere neden oldu. 

En iyi yabancı film ödülünü vermek üzere sahneye çıkan Yekta Kopan ile Ceyda Düvenci arasındaki atışma da gecenin eğlenceli anlarından birisi olarak kayda geçti. 

Ali Özgentürk, Onur Ödülü’nü aldıktan sonra yaptığı konuşmada yönetmenlerle sinema eleştirmenlerinin arasının genellikle iyi olmadığını belirttikten sonra “Ama emin olun bir yönetmen filminin vizyona girdiği gün ilk olarak eleştirmenlerin ne yazdığına bakar” diye bitirdi.
Yardımcı erkek oyuncu ödülünü alan Nadir Sarıbacak’ın ödülünü rol arkadaşı Tansu Biçer ile paylaştığını söylemesi gecenin jesti olarak kaydedildi.
SİYAD’ın çiçeği burnunda başkanı Alin Taşçıyan’ın FIBRESCI İkinci Başkanı olması nedeniyle zorunlu bir toplantı için Norveç’te olduğu için törene katılamaması gecenin en önemli eksiklerinden birisiydi. 

Tören sonrası Nişantaşı’nda gerçekleştirilen partide küçük talihsizlikler de yaşandı. Gecede ödül alan iki isim heykelciklerini ellerinden düşürdü. Heykelcikler hasar görürken, içlerinden birisinin “Bu biraz kırıldı yenisini almam mümkün mü?” diye SİYAD üyelerine sorması hoş bir andı. SİYAD yönetimine duyurumuz olsun.