Bir festival seyircisi daha ne bekler!

Bir festival seyircisi daha ne bekler!
Bir festival seyircisi daha ne bekler!
Günün (15 Nisan) filmi: Günün filmi: Scola, Fellini'yi Anlatıyor. İtalyan sinemasını İtalyan sineması yapan iki usta aynı filmde buluşuyor: Ettore Scola'nın gözünden Fellini... Bir festival izleyicisi daha ne bekler!

SCOLA, FELLINI’Yİ ANLATIYOR/ CHE STRANO CHIAMARSI FEDERICO SCOLA RACCONTA FELLINI
Yönetmen: Ettore Scola/ Oyuncular: Tommaso Lazotti, Vittorio Viviani, Sergio Pierattini, Antonella Attili, Sergio Rubini, Vittorio Marsiglia, Giacomo Lazotti/ İtalya / 2013/ 93 dakika
15 Nisan 21.30 Atlas 3/ 20 Nisan 13.30 Beyoğlu
Amarcord, 8½, La Dolce Vita gibi unutulmaz filmleriyle günümüzde eşsiz bir usta kabul edilen efsanevi sinemacı Fellini’nin ölümünün yirminci yıldönümüne denk gelen bu film anılar, arşiv fotoğrafları ve yeniden canlandırmaları bir araya getiriyor. Kendisi de emsalsiz bir yönetmen olan Ettore Scola, 1950’li yıllarda daha 16 yaşındayken Fellini ile tanışmak ve dostluk kurmak şerefine ermiş. Scola Fellini’yi Anlatıyor işte bu iki adamın arasındaki büyüleyici dostluğu sevgiyle anlatıyor; ikilinin Marcello Mastroianni gibi ortak dostlarını anarken, beraber çalıştıkları Cinecitta Stüdyoları’nı da anımsıyor.


  ETİKETLER:

  İtalya

  ,

  Che

  ,

  Beyoğlu

  ,

  film