Bir gay çift, üç taşıyıcı anne, üç bebek!

Bir gay çift, üç taşıyıcı anne, üç bebek!
Bir gay çift, üç taşıyıcı anne, üç bebek!
En büyük hayalleri bundan üç ay önce gerçekleşti ve ilk bebeklerini kucaklarına aldılar. Şimdi ise ikinci bebeklerinin doğumundan dolayı mutluluk içindeler. Üçüncü bebek de yolda... Eşcinsel çift Luke Harris ve Daryl Lee, üç ayrı taşıyıcı anneden üç bebek sahibi oldu...

İngiliz eşcinsel çift Luke Harris ve Daryl Lee’nin ilk bebekleri 14 Ocak’ta dünyaya gelen Phoenix Blue Harris-Lee adlı bir erkekti. Bebeğin taşıyıcı anneliğini Bex Harris adlı bir kadın yapmıştı. Çiftin ikinci bebeğinin taşıyıcı annesi ise Harris’in en yakın arkadaşı Viktoria Ellis yapıyordu ve Ellis’in 25 Şubat’ta dünyaya getirdiği kız bebeğe Willow-Star Shirley Harris-Lee ismi verildi. Küçük kızın doğumu epey hızlı gerçekleşmişti, babalar doğumdan “Küçük kızınız burada!” mesajıyla haberdar olmuştu.

           İlk bebek Phoenix Blue ve Harris solda, Willow-Star ve Lee sağda... 

Eşcinsel çiftin üçüncü bebeğinin de erkek olması bekleniyor. Temmuzda dünyaya gelmesi beklenen ‘Üç numaranın’ taşıyıcı annesi ise ilk bebeği doğuran Bex’in eltisi Becky Harris. Surrey’de yaşayan 51 yaşındaki bilgisayar programcısı Luke Harris “Bomboş bir evde yaşarken çok kısa süre içinde iki çok özel bebekle birlikte yaşamaya başlamak başlarda kasırga etkisi yarattı ama şimdi çok mutluyuz. Baba olmanın her anının tadını çıkarıyoruz. 15 yılımızı hiçbir zaman çocuk sahibi olamayacağımız endişesiyle geçirdik. Dolayısıyla bazı zamanlar, her anne-babanın bildiği o bıkkınlık hissini yaşasak da sevinç duygusu tüm zorlukların önüne geçiyor” diye özetliyor duygularını. 41 yaşındaki diş hekimi Daryl Lee ise baba olmayı hayat dolu ve çığır açıcı bir deneyim olarak tanımlıyor: “Koşulsuz sevginin ne olduğunu asıl şimdi anladık. Tek dezavantajı artık pub’a gidemiyor oluşumuz! Artık birbirimizi çift olarak görmüyoruz, biz bir aileyiz ve küçük klanımızı şiddetle koruyoruz.”

İKİ KARDEŞ ARASINDA BİYOLOJİK BAĞ YOK
Çiftin ikinci bebeği Willow-Star, Viktoria’nın yumurtalarının Luke Harris’in spermleriyle birleştirilmesiyle dünyaya geldi, ilk bebek olan Phoenix Blue ise biyolojik olarak Daryl Lee ile Bex Harris’in oğlu. Yani kız ve erkek kardeşlerin biyolojik olarak ortak bağı yok. Çiftin henüz anne Becky Harris’in karnında olan üçüncü bebeğinin biyolojik babası ise Daryl Lee.


Luke Harris, “Bazı insanların kafasındaki ideal geleneksel aile olmayabiliriz ama tüm çocuklarımız sevgi dolu bir ortamda büyüyecek” diyor. 1999’da tanışan çift 2012’den beri partner. Taşıyıcı anne aracılığıyla çocuk sahibi olmadan önce önce evlat edinmeyi düşünen çift, Elton John ve eşi David Furnish’in taşıyıcı anne yoluyla baba olduklarını öğrenince aynı yoldan gitmeye karar vermiş. (The Daily Mail)