Bir gün herkes heykeltraş olabilir!

Bir gün herkes heykeltraş olabilir!
Bir gün herkes heykeltraş olabilir!
Türkiye'nin sanatseverlere güncel sanat etkinlikleri sunan bağımsız, küratöryel projesi Spot Project ile farklı ve seçilmiş çağdaş sanat eserlerini geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için kurulan Artnivo.com yeni bir iş birlikteliğine imza atıyor.

Türkiye ’nin sanatseverlere güncel sanat etkinlikleri sunan bağımsız, küratöryel projesi Spot Project ile farklı ve seçilmiş çağdaş sanat eserlerini geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için kurulan Artnivo.com yeni bir iş birlikteliğine imza atıyor.

Spot Project’in genç sanatçılara üretim fonu sağlamak amacıyla yürüttüğü projesi ‘Bir Gün Herkes Heykeltraş Olabilir’, Artnivo.com işbirliği ile koleksiyonerlere ulaşıyor. ‘Bir Gün Herkes Heykeltraş Olabilir’ projesinde yer alan 22 işin satışından elde edilecek gelirin tamamı ‘Spot Üretim Fonu’ ve sanatçılara aktarılacak.

‘Bir Gün Herkes Heykeltıraş Olabilir’, birbirinden bağımsız ve bir tema altında olmaksızın üretilmiş 7 işten meydana gelmektedir. Bu 7 iş için fikirler, farklı küratöryel, sanatsal ve editöryel disiplinlerden gelen kişi ve gruplarla birlikte oluşturuldu. Üretim, güç odakları ve tarih yazımlarının arkasındaki bürokratik yapılara değişik şekillerde değinen işler bu bürokrasilerin içinde manevra alanı yaratmanın olanakları üzerine kurgulandı. Tüm işlerin Spot Project tarafından desteklendiği, küratörlüğünü Zeynep Öz’ün yaptığı projede yer alanlar ise 5 Harfliler, Fatma Belkıs & Onur Gökmen,  Ege Kanar, Merve Ünsal.

İşler hakkında bilgi almak ve incelemek isterseniz artnivo.com üzerinden ulaşabilir, Spot Project üretim fonuna destek verebilirsiniz. 

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ege

  ,

  sanat

  ,

  Çağdaş Sanat

  ,

  Tarih

  ,

  ,

  genç

  ,

  Güncel