Bir kentsel dönüşüm eleştirisi: Tek gecelik sergi!

Bir kentsel dönüşüm eleştirisi: Tek gecelik sergi!
Bir kentsel dönüşüm eleştirisi: Tek gecelik sergi!
Kentsel dönüşüm bu sefer beraberinde çok alışık olmadığımız bir şey getirdi. Yarın sabah yıkılacak bir apartmanın üçüncü katında, bu akşam 6 sanatçı sadece yıkıma dek açık kalacak bir sergi gerçekleştiriyor.
Haber: BİRCE ALTAY - birce.altay@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Göztepe’deki Şerif Bey Apartmanı yarın kentsel dönüşüm kapsamında yıkılacak. Fakat yıkılmadan önce, dairelerin biri son ev sahipliğini 6 genç sanatçının bir haftadır hazırlandığı, Yıkım isimli sergileri için yapacak.

Sergideki sanatçılardan biri Dila Yumurtacı. Aile apartmanı olan Şerif Bey’de bir sergi gerçekleştirmek fikri aklına düşünce diğer sanatçı arkadaşlarıyla çalışmalara başlamış. Diğer katılımcılar Neslihan Koyuncu, Derya Yıldız, Didem Erbaş, Melisa King ve Eren Sulamacı, aralarında kentsel dönüşüme göndermelerde bulunan eserlerin de olduğu seçkileriyle bu tek günlük serginin parçası olacaklar. Sanatçıların evin odalarını ve diğer yaşam alanlarını bireysel olarak kullandıkları sergide, içsel birer dönüşümün izlerine rastlamak da mümkün olacak.

Sergiyi ziyaret etmek isterseniz elinizi çabuk tutmalısınız. Göztepe Yeşilbahar İlköğretim Okulu yanındaki Şerif Bey Apartmanı’nı bu akşam 20.00-23.00 arasında ziyaret edebilir,  sanat dolu bu son ev sahipliğinin bir misafiri de siz olabilirsiniz.