Bir mutlu aile tablosu!

Bir mutlu aile tablosu!
Bir mutlu aile tablosu!
Tuncel Kurtiz, Binnur Kaya ve İlker Aksum'un başrolde yer aldığı 'Mutlu Aile Defteri' filminin galası dün akşam Kanyon'da yapıldı.

Başrollerini Tuncel Kurtiz, Binnur Kaya, İlker Aksum, Bülent Parlak, Büşra Pekin, Öner Erkan ve Goncagül Sunar’ın paylaştığı; yönetmenliğini Nihat Durak’ın yaptığı ‘Mutlu Aile Defteri’ filminin galası önceki akşam Kanyon’da gerçekleşti.

Geceye, Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Selma Ergeç, Filiz Ahmet, Ezgi Mola, Meryem Uzerli, Burak Özçivit, Umut Kurt, Hamdi Alkan, Aslı Enver, Birkan Sokullu, Kadir Doğulu gibi isimlerin yanı sıra BKM Mutfak oyuncuları da katıldı.

Tuncel Kurtiz’in emekli albay olarak kamera karşısına geçtiği filmde, Kurtiz'in çocuklarını İlker Aksum, Bülent Emrah Parlak ve Büşra Pekin canlandırıyor. Binnur Kaya ve Goncagül Sunar’ın Taşyumruk ailesinin gelinlerini oynadığı filmde, evin tek kızının sevgilisi rolünde ise Öner Erkan yer alıyor.

Yapımını Tims Productions’ın üstlendiği ve 8 Şubat’ta gösterime girecek filmin konusu ise şöyle; sert ve otoriter bir mizaca sahip emekli albay Yıldırım Taşyumruk günün birinde damdan düşer. Bu olay yıllar önce kendisinden koşa koşa kaçmış olan evlatlarını yeniden aynı çatı altında buluşturur. Yıldırım Bey artık daha güçlü, daha hızlı ve daha öfkelidir. Ve çocuklarının sakladığı sırları ortaya çıkarmakta kararlıdır.

Çocukları ise yalanlarını sürdürmeye çalışırken her geçen gün daha da köşeye sıkışmaktadır. Kafası gittikçe karışan Yıldırım bey, yalanların, dolanların hangisi kime ait bir süre sonra ayırt edemez olur. Aslında önemli olan ise en sonunda bu beş benzemez insanın tekrar aile olmayı başarıp Mutlu Aile Defteri’nde yer alıp alamayacaklarıdır...