Bir robotla sevişir miydiniz?

Bir robotla sevişir miydiniz?
Bir robotla sevişir miydiniz?
Şu ana dek sadece TV dizilerinde ve sinema filmlerinde görmüş olabiliriz. Ama robotlarla aşk ve cinsellik yaşamak, çok da uzak olmayan bir gelecekte sıradan bir durum haline gelebilir...

RADİKAL - İngiliz dizisi 'Humans'taki bir adam ve robot arasında geçen seks sahnesi seyircilere biraz tuhaf gelmiş olabilir. Ama insanlarla robotların seks yapması yakın sayılabilecek bir gelecekte olağan sayılmaya başlanabilir! Seks psikologu Dr. Helen Driscoll’a göre teknoloji gelişmeye başladıkça robotlarla cinsel ve duygusal ilişkiye girmek olağan hale gelecek.
İnsanlık, makinelerı partner olarak sahiplendikçe fiziksel ilişkilerimiz çok yakında 'ilkel' görünmeye bile başlayabilir. Dr Driscoll, şu anda zaten internetten 'seks mankenleri' sipariş edilebildiğini hatırlayıp ekliyor: "Teknolojideki hızlı değişimler sayesinde bu mankenler artık canlanabilecek..."

ROBOTLARI, İNSANA TERCİH EDENLER OLACAKTIR...
Robotlara karşı cinsel çekim anlamına gelen 'Robofili' sözcüğüne de henüz o kadar aşina değil kulaklar... Ama davranışlarımız, gelişen teknolojiye ayak uydurdukça bu sözcük de olağanlaşabilir. Dr Driscoll, “Sanal gerçeklik daha gerçekçi ve kapsayıcı oldukça ve bir insanla seks deneyimini taklit edip geliştirdikçe bazılarının bu deneyimi insana tercih edebileceği akla yatkın geliyor” diyor. Makinelerle fiziksel ilişkinin yanı sıra yapay zeka teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde makinelere ya da bilgisayar programlarına âşık olmak da mümkün olabilecek. 
Spike Jones'un 'Her'ü de bu temayı işliyordu.

'JAPON İŞİ' GELECEĞİ 80'LERDE GÖRMÜŞTÜ!
2013’te vizyona giren Spike Jonez imzalı sinema filmi 'Her'de bilgisayar programına âşık olan Joaquin
Phoenix’in hikâyesini anlatıyordu. Geçtiğimiz günlerde Çin’de ortaya çıkan bir 'kız arkadaş uygulaması'nın da binlerce kalbi kırık kişiyle arkadaşlık ettiği ortaya çıkmıştı.

Robot-insan aşkına bir örneği de Türk sineması 80'lerde vermişti. Kemal Sunal ile Fatma Girik'in rol aldığı 1987 yapımı Kartal Tibet filmi 'Japon İşi'nde, sıradan bir garson olan Veysel, âşık olduğu kadının tıpkısının aynısı, 'Japon işi' bir kadın robotla birlikte yaşamaya başlıyordu... (The Daily Mail)