Bir sapık baba daha: Öz kızından yedi çocuk

Bir sapık baba daha: Öz kızından yedi çocuk
Bir sapık baba daha: Öz kızından yedi çocuk

67 yaşındaki Lucero, 50 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya.

BUENOS AIRES - Arjantin’de 67 yaşında bir adam, öz kızından yedi çocuk sahibi olmakla suçlanıyor. DNA testleri şimdi 35 yaşında olan kadının yedi çocuğunun da babasından olduğunu ispatladı. Armando Lucero adlı babanın, kızını sekiz yaşından beri taciz ettiği belirtiliyor. Şiddetli-tekrarlayan cinsel taciz suçuyla 11 Mayıs’ta yüksek güvenlikli hapishaneye yerleştirilen Lucero’nun üç kızına da küçük yaştan beri tecavüz ettiği sanılıyor.
Buenos Aires’in 1000 km. batısındaki Mendoza’da ortaya çıkan olayın ardından Lucero, ‘Mendoza canavarı’ olarak anılmaya başlandı. Olay geçen yıl Avusturya’da yaşanan ve Josef Fritzl adlı adamın kızı Elisabeth’i 24 yıl evinin bodrumunda tutup tecavüz ederek yedi çocuk sahibi olduğu ensest skandalını hatırlattı.
50 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya olan Lucero’nun kızının kimliği açıklanmadı. Kadın, dedektiflere 20 yıldan uzun süredir, babasının kendisini sürekli taciz ettiğini, bu sürede babasından yedi çocuk doğurduğunu açıkladı. Kadın, yıllar süren sessizliğini, babasının, bu ilişkiden doğan kızlarından birini de taciz etme tehdidi üzerine bozduğunu söyledi. 

Toplam 22 çocuğu var!
Komşuları tarafından ‘nazik’ biri olarak tanımlanan Lucero kızı, ondan olan çocukları, ikinci karısı ve onun üvey annesiyle yaşıyor. Kayıtlara göre karısından yedi, bir önceki evliliğindense sekiz çocuğu olan Lucero, kızından olan çocuklarla birlikte 22 çocuğun babası. Kızından doğan yedi çocuğun yaşları ikiyle 19 arasında değişiyor. Lucero’nun 40 yaşındaki bir başka kızı da, babasının kendisine sekiz yaşından beri tecavüz ettiğini ve aileyi sessiz kalmaları için silahla tehdit ettiğini söyledi. (afp)