Bir tablet de Acer'dan geldi

Bir tablet de Acer'dan geldi
Bir tablet de Acer'dan geldi

Gianfranco Lanci nin bir basın toplantısıyla tanıttığı ilk Acer tablet büyük ilgi gördü.

Birkaç sene önce bilişim dünyasının parlayan yıldızı netbook türü taşınabilir bilgisayarlardı. iPad sonrası dönemde yeni ilgi alanı tabletler

Tayvanlı bilişim markası Acer da tablet bilgisayar üreticileri arasındaki yerini aldı. Markanın geçtiğimiz günlerde tanıttığı Google Android işletim sistemini kullanan 4,8 inç ekranlı tablet cihazı benzerlerinden farklı olarak telefon çağrısı da yapabiliyor. Bu özelliğinden dolayı büyük ekranlı bir cep telefonu mu yoksa küçük ekranlı bir tablet mi tam sınıflandırılabilmiş değil. Üreticisi Acer da onu kesin bir kategoriye sokmaktan çekiniyor olmalı ki basın bülteninde yüzde 100 tablet, yüzde 100 akıllı telefon şeklinde lanse ediyor. 

Güçlü bir altyapı
21:9 ekran oranına sahip 1024x480 piksel çözünürlüklü cihaz Android üstünde Flash görüntüleyebilme ve bluetooth 3.0 desteğiyle gelecek. Yeni nesil mobil cihazlarda adını sıkça duymaya başladığımız 1GHz hızında Snapdragon işlemciyle gelen tablet film ve oyun için de ideal bir ortam sunuyor.
8 megapiksel çözünürlüklü LED flaşlı arka ve 2 megapiksel çözünürlüklü ön kamerasıyla da görüntü kaydı ve video konferans için de ideal bir platform oluşturuyor.
Android Market içinde yer alan yüz binden fazla uygulama ve oyunun da desteklendiğini hatırlatmak gerek.
Tablet lansmanı sırasında duyurulan en ilginç ayrıntılardan biriyse firmanın Alive adını verdiği yeni içerik dağıtım ağı oldu. Aynen Apple iTunes ve AppStore mantığıyla Acer’ın mevcut ve gelecek tüm cihazlarına uygulama, oyun ve müzik dağıtımı yapacak dağıtım zincirinin bunca rekabet içinde nasıl ayakta kalacağı meçhul.


    ETİKETLER:

    Google

    ,

    Apple