Bir Zamanlar Osmanlı'da Özcan Deniz farkı

Bir Zamanlar Osmanlı'da Özcan Deniz farkı
Bir Zamanlar Osmanlı'da Özcan Deniz farkı

Bir Zamanlar Osmanlı dizisinin galası önceki akşam Nişantaşı City s AVM de yapıldı.

TRT 1’de ekrana gelen ‘Bir Zamanlar Osmanlı’ dizisinin yeni sezon galası önceki akşam Nişantaşı City’s alışveriş merkezinde gerçekleşti. Misafirleri yeniçeri ve cariye kılığına girmiş görevliler karşıladı. Etkinlikten habersiz sinemaya gelmiş izleyicilerden “Cadılar Bayramı mı kutlanıyor” konuşmaları duyulunca, “Acaba oyuncular kostümle mi katılacak?” düşüncesi hasıl oldu ister istemez. Zira geçen nisanda gazeteci Fehmi Koru’nun organize ettiği ‘Fasıl Dostluğu’ gecesine, dizinin oyuncuları kostümleriyle katılmıştı.
Salona girerken ‘Renkli görüntülere sahne oldu’ haberi çıkar mı diye umutlandım ama fuayede Fırat Tanış ve Mustafa Uzunyılmaz’ı kostümsüz görünce bu düşünceler uçtu, gitti. Tam kadro katılım yoktu ama salon da boş değildi. Gösterimden hemen önce basın mensupları fotoğraf alırken, bir uğultu oldu ve dizinin yeni sezonunda rol alacak olan Özcan Deniz giriş yaptı. Geçen aylarda bölüm başına 40 bin lira alacağı konuşulan Deniz, böyle bir yapımda rol almaktan dolayı mutluluğunu dile getirdi, sık sık heyecanlı olduğunu vurguladı.
Burhan Özkan, “Ölülerin arkasından, filmlerin önünden konuşulmaz” diyerek başladı konuşmasına. Ardından başta yönetmen Abdullah Oğuz, emeği geçen herkese teşekkür etti. Oğuz’un adının geçmesiyle salondan alkışlar yükseldi.
Geçen sezon dizinin yönetmenliğini üstlenen Altan Dönmez’in ayrılması üzerine Oğuz’a teklif götürülmüş, Oğuz da “Dizinin altyapısını çok beğeniyorum” diyerek kabul etmişti. Yeni sezonun ilk sahnelerinde Abdullah Oğuz’un farkı anlaşılıyordu. İlk sezon teknik açıdan eleştiri yağmuruna tutulan dizide, iç mekân çekimleri ve dövüş sahneleri daha profesyoneldi. Müzik ve görsel efektlere de hayli önem verildiği dikkat çekiyordu. ‘Bir Zamanlar Osmanlı’ 5 Kasım Pazartesi saat 20.00’de TRT 1’de ekrana gelecek.