Bizim büyük sevincimiz

Bizim büyük sevincimiz
Bizim büyük sevincimiz

Barış Bıçakçı romanından uyarlanan filmde Fatih Al, Güneş Sayın, İlker Aksum rol alıyor.

Seyfi Teoman'ın 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz' adlı yeni filmi Berlin Film Festivali'nin yarışma bölümüne seçildi

Geçen yıl Semih Kaplanoğlu’nun ‘Bal’ına kısmet olan Altın Ayı için bu yıl yarışacak filmler belli oldu. Seyfi Teoman’ın, Barış Bıçakçı’nın aynı adlı romanından uyarladığı ‘Bizim Büyük Çaresizliğimiz’ 61. Berlinale’de yarışacağı açıklanan ilk beş filmden biri oldu. Coen Kardeşlerin son filmi ‘True Grit’in açılışını yapacağı dünyanın en prestijli festivallerinden Berlinale’de yarışacak diğer dört filmse, Jonathan Sagall’ın yönettiği İsrail yapımı ‘Lipstikka’, Andres Veiel’in yönettiği Almanya yapımı ‘Wer wenn nicht wir’, Victoria Mahoney’in yönettiği ABD yapımı ‘Yelling To The Sky’ ve Miranda July’ın yönettiği ABD yapımı ‘The Future’.
Festivalde dünya prömiyeri yapılacak ancak yarışma dışı gösterilecek iki filmse usta yönetmen Wim Wenders’ın ‘Pina’sı ile Ralph Fiennes’in ‘Coriolanus’u.
Ankara ’da çekilen ve Türkiye ’deki vizyon tarihi 15 Nisan olarak belirlenen ‘Bizim Büyük Çaresizliğimiz’in başrollerinde İlker Aksum, Taner Birsel, Fatih Al ve Güneş Sayın yer alıyor. Film, aynı evde yaşayan ve evlerinde misafir ettikleri yakın arkadaşlarının kız kardeşine âşık olan iki sıkı dost Ender ve Çetin’in hikâyesini anlatıyor.
Berlinale 10-20 Şubat arası yapılacak.