Blur bu sene Rock'n Coke'a gelebilir

Blur bu sene Rock'n Coke'a gelebilir
Blur bu sene Rock'n Coke'a gelebilir

6-8 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Rock n Coke a gelmesi muhtemel isimlerden biri de Blur.

Eylül başında İstanbul ’da olmak lazım, zira Rock’n Coke var! Türkiye ’nin en büyük açık hava müzik etkinliği Rock’n Coke’un bu yılki tarihleri 6–8 Eylül olarak açıklandı. Festivalin mekânı ise her zamanki gibi Hezarfen Havaalanı olacak.
Coca-Cola tarafından sekizincisi düzenlenecek Rock’n Coke’taki en büyük değişiklik ise organizasyonda olacak. Önceki yıllarda Pozitif tarafından gerçekleştirilen festivalin bu yılki yabancı sanatçı organizasyonu için Avrupa ’nın en büyük müzik festivalini düzenleyen Budapeşte (Macaristan) merkezli Sziget’le anlaşma sağlandığı açıklandı. Yerli sanatçı seçimiyle ilgili Garaj Müzik’le işbirliğine gidilirken festivalin organizasyonunu Showhow gerçekleştirecek.
Showhow, daha önce Redbull Soundclash, Miller Music Factory ve sun.day.sky gibi etkinliklerin organizasyonunu üstlenmişti.
Yabancı sanatçı organizasyonu için Sziget’le anlaşma sağlanınca haliyle gözler ağustos ortasında düzenlenecek Sziget festivalinin programına çevrildi. Sziget’in bu yılki sanatçı listesinde Blur, Azelia Banks, Boys Noize, Triggerfinger, Parov Stelar Band, Oscar Mulero, Nicky Romero, Die Arzte, The Bots, Hadouken!, Seeed ve Deichkind gibi dev isimler bulunuyor.