Bodrum cephesinde yeni bir şey yok

Bodrum cephesinde yeni bir şey yok
Bodrum cephesinde yeni bir şey yok
Gazetelerin magazin ekleri iskelelere kurulmuş yıldızların fotoğraflarıyla dolu. Bodrum'un en hareketli sezonu resmen başladı. Tatillerini Ege sahilinde geçiren ünlülerin kural gibi bağlı kaldıkları alışkanlıklarına göz attık

Aile saadeti 
Çocuklu çiftler Bebek Parkı’ndan Türkbükü’ne taşındı. Birkaç sene önce yaşanan bebek patlamasıyla iskeleleri doldurmaya başlayan ünlü anne babalar, bu yıl biraz daha büyüyen artık kendi başına kolluklarıyla yüzebilen çocuklarıyla Bodrum’dalar. En ünlüleri Çağla Şıkel-Emre Altuğ çifti oğulları Kuzey’le yine Türkbükü’nde. Pınar Altuğ-Yağmur Atacan, kızları Su ile her an geçen seneki neşeli kareleri aratmayacak fotoğraflar verebilir. Bu yaz onlara Seçkin Piriler-Kaan Tangöze çifti ve oğulları Hakan da eklendi. 

Akşamüstü rozesi 
Bu yaz da günbatımı öncesi iskele içkisi buzlu roze. Blush’lar hafif meltemle birlikte su gibi gidiyor. Yanında yine buz parçaları serpiştirilmiş meyve tabakları, bazen hafif bir deniz mahsullü salata... Deniz çıkışı, kurumadan şişe açılıyor akşamüstü odalara çekilene dek çakırkeyif olunuyor. Bu yaz türlü türlü yeni kokteylle ilgi çekmeye çalışan işletmeciler en büyük kârı hâlâ şaraptan yapıyor. 

Twitter raporları 
En son Seda Sayan teknede yakalanır yakalanmaz Twitter’dan rapor geçti: “Patladık bacım!” Bu yaz iPad’le şezlonga kurulmak olmazsa olmaz klişemiz. Sürekli, ‘şimdi denizden çıktım’, ’şimdi duşa girdim’, ‘biraz sonra jet skiye bineceğim’, ‘yarın tekneyle bilmemne koyundayım’ gibi rapor geçmeden tatil ritüeli tamamlanmış olmaz. Takipçilerinin doyumsuz merakını Bodrum’dan 140 kelimelik hikayelerle tatmin eden ünlülerin Twitter’daki neşesine ortak olup, kendiniz denize girmiş gibi hissedebilirsiniz. 

Kebap çöküntüsü 
Yıllardır vazgeçilmeyen, tüm yan etkilerine rağmen ısrarla sürdürülen gelenek öğlen sıcağında kebap yemek. Türkbükü’ndeki Hoca’nın Yeri öğlen saatlerinde iskeleler kadar dolu olur. Mantı, pide, kebap çeşitleri homur homur mideye indirilir. Sonra porsiyonun ağırlığıyla şezlonga uzanılıp 50 derecede kavrularak derin bir uykuya dalınır. Reina’nın işletmecisi Ali Ünal da bu yaz Türkbükü’nde Suda Kebap’ı açtı. Hemen hemen bütün işletmelerin mönüsünde pide, lahmacun var. Sağlıklı beslenme trendi pek Bodrum iskelelerine uğramıyor. 

Loca kavgaları 
Süreyya Yalçın’ın iki yıl önce 50 bin dolara kapattığı konuşulan loca ile birlikte hayatımıza giren bu fenomen, yazın garip bir rekabetin yaşanmasına sebep oluyor. Ünlüler ve sosyetenin sadece kendi çevrelerinde tanınan isimleri loca keyfi için araya adam sokacak hale geliyor. Günlük kiraları 1000 TL’yi bulan loca dediğimiz şey de üstü kapalı koca bir yatak ya da yan yana birkaç şezlongun yerleştiği gölge bir kutucuk.
Sadece deniz saatlerinde değil akşam saatlerinde de yoğun loca kavgaları yaşanıyor. Türkbükü’ndeki Ship A’Hoy’un ayrılmış masaları, üzerinde içi türlü votka, viski ve enerji içeceğiyle dolu buz kovalarıyla en yüksek parayı veren müşterisini bekliyor. Locayı kapamayanlar içinse tabure eziyeti başlıyor. 

Bronzlaşma bir sanattır 
Eda Taşpınar’ın bikini altından tanga yapma hareketi bütün kadınlara ilham kaynağı oldu. Eskiden plajlarda reflektörlerle her yanını eşit yakmaya çalışan kadınlar, yerini bikini izlerini özenle yok etmeye çalışanlara bıraktı. Yüz üstü yatıldığı zaman mutlaka bikinin arkası açılmalı, sırtüstü yatıldığında omuz askıları çözülmeli. Kalçalara güven Eda Taşpınar’daki gibi tamsa, bikini altı kıvrılıp minimum iz bırakacak hale getirilmeli. 

Maça Kızı klasiği 
En son Esra Balamir’in Maça Kızı pozları gazetelere düştü. Türkbükü’nin klasiği bu yaz da bütün yıldızları ağırlama iddiasında. Fakat bu sezon Emre Ergani’nin Bardakçı Koyu’nda açtığı Bianca gibi bir rakibi var. İçinde Levendiz Meyhanesi, My Pavyon, Ceramic gibi mekanlar bulunan Bianca, beach partileri, gündüz konserleriyle Türkbükü işletmelerinin sıkı bir alternatifi. 

Atlayış denemeleri 
Çağşa Şıkel bu konuda bir yıldızdır. Doğru balıklama atlamak her yiğidin harcı değil. Üstelik ağır Bodrum iskelelerinde fazla hoplayıp zıplamak, su sıçratmak da hoş karşılanmaz. Önder Bekensir’in geçen yıl teknenin tepesinden kendini suya bıraktığı anı, tonlarca yanlış atlayış fotoğrafını hâlâ hatırlıyoruz. Bu yıl da yine Çağla iyi, diğerleri şekil yapmaya çalışırken falsolu dalışlar yapacak denize. 

Jet ski havası 
Jet ski’ler yüzenler için bir kâbus. Ama dalgalar gibi kabara kabara gezenler için tatilin vazgeçilmez aktivitesi. Çok şükür ki Gökhan Özen’in kaybolma hikayesinden beri başımıza fazla felaket gelmedi. Kıvanç Tatlıtuğ arkasına kardeşini alıp bir tur attı, iskelenin önüne çekilen jet ski’ler sayısız ünlüyü uzaktaki teknesine taşıdı. 

Açıktaki tekne 
Bodrum tatili paparazzi istilasını göze almak demek. Ama hasarı minimuma indirmek isteyenler için en iyi kaçış yolu tekneyle açılmak. Gerçi Hülya Avşar da bu niyetle Ege koylarına gizlendi ama Seda Sayan’la aynı gün bikinili yakalanmaktan kurtulamadı. Tekne sahibi olmak fazla masraflı bir şey olsa da yıldızlar sistemi oturtmuş. Kendileri sahip olmasa da bir arkadaşın teknesi konsepti tıkır tıkır işliyor. Paraya kıyan da arkadaşlarını mutlaka teknesinde ağırlıyor. 

Ajda, Sezen ve diğerleri 
Geçen yaz neredeyse sadece Tarkan ve Hande Yener dinledik. Bu yaz da Ajda’yı, Sezen’i, Murat Dalkılıç’ı ve aradan sıyrılmaya çalışanları dinliyoruz. Bodrum’un lüks mekanlarında en çok Ajda çalıyor. Zaman zaman Serdar Ortaç, Sıla, Hande Yener-Sinan Akçıl gibi şarkıcılar iki parça arasına sıkışıyor. Ama sezonun hit boşluğu hâlâ Tarkan’ın geçen sene çıkardığı albümüyle doluyor.