Bodrum'da Sezen Aksu rüzgârı

Bodrum'da Sezen Aksu rüzgârı
Bodrum'da Sezen Aksu rüzgârı

Sırt dekolteli beyaz elbisesi ve tavuskuşu aksesuvarıyla oldukça şık görünen Aksu?yu Bodrumlu dinleyicileri uzun süre alkışladı FOTOĞRAF: YAŞAR ANTER / DHA

BODRUM - Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde başlayan ‘Yıldızlı Turkcell Geceleri’nin ilkinde sahneye çıkan Sezen Aksu, söylediği şarkılarla tatilcileri coşturdu. Minik serçe, “Sahneye çıktığım zaman en çok seyircilerimin durumuna, haline bakarım, onların eğlenmesini isterim, Siz de bu akşam inşallah azarsınız kudurursunuz” dedi.
‘Yıldızlı Turkcell Geceleri’nin ilk konserinde 2500 yıllık Antik Tiyatro’da sahne alan Sezen Aksu’yu aralarında Bodrum Kaymakamı Abdullan Kalkan ve İlçe Emniyet Müdürü Niyazi Turgay’ın da bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi izledi. İzdiham nedeniyle sahneye yaklaşık yarım saat geç çıkan sanatçıyı Seda Sayan ve eşi Onur Şan da el ele göz göze dinledi. Aksu, basın mensuplarına sadece 2 şarkı çekimi için izin verilen gecede, yeni albümünden ‘Yürüyorum Düş Bahçeleri’nde, ‘Bahane’, ‘Deniz Yıldızı’, ‘Yaz Bitmeden’ ve ‘Kardelen’ isimli şarkıları söyledi. 1970 ve 1980’li yılların unutulmaz şarkılarını da söyleyen Sezen Aksu’yu bazı hayranları, sadece 20 metre uzakta olmasına karşın dürbünle izlemeyi tercih etti. Aksu sahneye göğüs ve sırt dekolteli beyaz elbise, aynı renkteki ayakkabıları, sırtına kadar sarkan ‘tavuskuşu’ aksesuarı ve platin rengi saçlarıyla çıktı ve dakikalarca alkışlandı. (dha)