Bonjovi'nin yeni albümü sınıfta kaldı

Bon Jovi'nin dün piyasaya çıkan yeni albümü 'What About Now' müzik eleştirmenlerinden geçerli notu alamadı.

Bon Jovi’nin dün piyasaya çıkan yeni albümü ‘What About Now’ müzik eleştirmenlerinden geçerli notu alamadı. Grubun merakla beklenen 12. stüdyo albümüyle ilgili New York Times gazetesi yazarlarından Jon Caramanica “Gelişim İçin farklı yollar sunuyor, hangisine yöneleceğiyle ilgili duygu karmaşası yaşıyor ve sonuç olarak farklılaşamayan düşük hırslı hafif bir ‘hard rock’ ortaya çıkıyor” diye konuştu. Eleştirmen zarif bir biçimde yaşlandığını belirttiği grubun yeni albümünden ‘The Fighter’ şarkısında ‘Bay Bonjovi’nin homurdandığı ve inandırıcı olmadığını da belirtti.
Albümün arenaları mutlu edecek mavi yakalı’ların hayat gayesini sunan marşlar fazla yükselmiş ‘güçlü’ baladlardan oluştuğunu belirten The Guardian yazarlarından Phil Mongredien de pek tatmin olmuşa benzemiyor. Albümün çıkış parçası ‘What’s left of me’ ilgili “Ustaca yazılmış bizi yakın geçmişe götüren bir aşk mektubu, gazetelerin düşüşü, Amerikan ekonomisinin durumu gibi noktalara değiniyor” diyen Mongredien ‘Army of one’ şarkısının devamlı ‘hiç vazgeçme’ motifini beceriksizce yinelediğini ve bir diğer şarkı ‘Amen’in ise boğucu bulduğunu belirtti.
The Guardian’ının bir başka yazarı Caroline Sullivan ise albümün sorduğu “Kim huzursuz, yalnız, umutsuz ve aç insanın yanında yer alır?” diye sorduğunu belirtti ve soruya ” Elbette Bonjovi yer alır. Hayranlarına yazın stadyum konser turunda havaya yumruklarını sallayabilecekleri bir malzeme veriyor” yanıtı verdi.