Boris Johnson sakarlıkta sınır tanımıyor

Londra'nın Türk asıllı Belediye Başkanı nehre gömüldü

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player YükleLONDRA - Londra'nın Türk asıllı Belediye Başkanı Boris Johnson, bir proje kapsamında çöp topladığı nehirde ayağı kayınca sulara gömüldü. Bulunduğu bölgenin derin olmaması sayesinde sadece göğsüne kadar sulara batan Johnson, yanındakiler tarafından kurtarıldı.
Yanındaki gönüllülerle birlikte Lewisham'daki River Pool'u temizleyen Belediye Başkanı'nın önemli bir sorunu olmadığı açıklandı. 44 yaşındaki başkan Quaggy Waterways Action Group'la birlikte nehri istilacı bitki türlerinden ve çöplerden temizlemek için uzun bir balıkçı çizmesi giyip eline de lastik eldivenler takmıştı.
Başkanın bu halini kaçırmak istemeyen kameralar kayıttayken birden dengesini kaybeden Johnson boşluğa doğru bir adım attığını ve birden kendini suyun içinde bulduğunu söyledi.
Sık sık geçirdiği kazalarla dikkat çeken Boris Johnson daha önce de beraberindeki 14 bisikletliyle dar bir sokakta bisiklet turu yaparken arkalarından hızla gelen tırın arka kapısının açılması sonrasında meydana gelen kazadan şans eseri kurtulmuştu. (CNNTürk)