Borusan sezonu Bang On A Can-All Stars ile açıyor

Borusan sezonu Bang On A Can-All Stars ile açıyor
Borusan sezonu Bang On A Can-All Stars ile açıyor
New Yorklu grubun konseri 6 Kasım saat 20.30'da. Konserde Erdem Helvacıoğlu'nun yeni yapıtının da dünya prömiyeri gerçekleşecek.

Borusan Müzik Evi, yeni sezonun ilk konserinde New Yorklu grup Bang On A Can-All Stars’ı ağırlıyor. Daha önce dünyaca ünlü birçok müzisyenle çalışmış olan topluluk, 6 Kasım saat 20.30’da vereceği İstanbul konserinde üç yapıtın Türkiye prömiyerini yapacak. Konserde Erdem Helvacıoğlu’nun yeni yapıtının da dünya prömiyeri gerçekleşecek.

Borusan Müzik Evi, yeni sezonda da Türkiye ve dünyanın önde gelen müzisyenlerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 6 Kasım Çarşamba akşamı 20.30’da gerçekleşecek sezonunun ilk konserinde, New York’lu grup Bang On A Can-All Stars sahnede olacak.

25 yıldır klasik, caz, rock, dünya müziği ve deneysel müzik arasında dolanan çizgisi ile tanınan Bang On A Can-All Stars, çağdaş klasik olarak adlandırılan tarzı ve dinamik performansıyla ayrışıyor. Bang On A Can-All Stars, çelloda Ashley Bathgate, kontrbasta Robert Black, piyanoda Vicky Chow, perküsyonda David Cossin, gitarlarda Mark Stewart ve klarnetlerde Ken Thomson’dan oluşuyor. Daha önce Philip Glass, Steve Reich, Ornette Coleman, Tan Dun ve DJ Spooky gibi farklı alanlardan ikonik sanatçılarla çalışan topluluk, İstanbul konserinde üç yapıtın Türkiye prömiyerini gerçekleştirecek.
Konserde, elektronik müziği ünlü ismi Erdem Helvacıoğlu’nun son yapıtının da dünya prömiyeri gerçekleşecek.