Borusan'dan Beethoven günleri

Borusan'dan Beethoven günleri
Borusan'dan Beethoven günleri

Borusan Kültür Sanat , 2010 yılında başlayan ve iki yılda bir gerçekleştirilen BİFO & Fazıl Say Festivali ile dönüşümlü olarak gerçekleştirilecek yeni bir tematik etkinlik dizisini sanatseverlerle buluşturacak. Besteciler, yorumcular, klasik müzik tarihinin içinden seçilmiş temalar ve farklı performans türlerinin kurgulanacağı festivalin bu yılki teması, Ludwig Van Beethoven olarak belirlendi.
18–21 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek festivalde Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Beethoven eserleriyle klasik müzik severlerin karşısına çıkacak. Festival, 18 Aralık’ta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konseriyle başlayacak. Lütfi Kırdar’da 19 Aralık’ta gerçekleştirilecek konserde orkestranın konuğu piyanist Alexei Volodin olurken, 21 Aralık Cumartesi günü ise Salzburg Bach Korosu eşlik edecek.
Tümüyle Beethoven yapıtlarına adanan Zeynep Tanbay’ın son projesi ‘Symbiosis’, 20–21 Aralık tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde sahnelenecek. 20 Aralık Cuma akşamı Haliç Kongre Merkezi Sadabad Oditoryumu’nda düzenlenecek etkinlikte, Zeynep Tanbay’ın Beethoven’ın Yaylı Çalgılar Dörtlüleri üzerine koreografisini yaptığı son yapıtının dünya prömiyeri gerçekleşecek. Ayrıntılı bilgiye www.borusansanat.com adresinden ulaşabilirsiniz.