Boşanan çocuklu ebeveynlere seminer

Boşanan çocuklu ebeveynlere seminer
Boşanan çocuklu ebeveynlere seminer
Amerika'nın anne ve babası ayrı olan çocuklara destek veren önemli uzmanlarından Dr. JoAnne Pedro-Carroll, 23-24 Şubat'ta ebeveyn ve uzmanlara seminerler vermek üzere İstanbul'a geliyor

Seminerlerde çocuğun sadece süreci atlatmasına değil hayata umutla sarılmasına yardım edecek etkili ve uygulanabilir fikirleri anne baba ve uzmanlarla paylaşılacak. Seminerlerin 23 Şubat’taki bölümünde Anne babası boşanmış ya da ayrı olan çocuğun esnekliğini, dayanıklılığını artırmak ve boşanma sürecinde zarar görmesini engellemek için yapılabilecekler ele alınırken, Dr. Pedro-Carroll boşanmanın çocuk üzerinde ne tür etkileri olduğunu son araştırmalar ışığında ele alacak. Pedro-Carroll, bu etkilerin uzun vadede ortaya çıkaracağı muhtemel sonuçlara bakarak hem çocuklara hem de anne babaya yol gösterecek önerilerde bulunacak. Ayrıca boşanma olgusuna çocuğun bakış açısından yaklaşarak bastırılıp gizlenen çocuk duyguları üzerinde duracak. Aynı zamanda farklı yaş gruplarındaki stres belirtilerine de değinecek Dr. Pedro-Carroll, çocuk üzerindeki baskıyı azaltıp onunla gerçek bir iletişim kurmanın yollarını inceleyecek. 24 Şubat’taki bölümünün başlığı ise Ayrılık ve boşanma sonrası çocuklar için müdahaleler: Çocuklar ailedeki değişimlerle nasıl başa çıkarlar? Pedro Carroll, ayrılık ve boşanma sonrası için 5-15 yaşındaki çocuklar için geliştirdiği dünyada yaygın olarak kullanılan müdahale programını anlatacak.

Dr. Carroll Geçiş Dönemlerinde Çocuklara Destek adlı ebeveynlere yönelik program hakkında da bilgi vererek, çeşitli örneklerle ailelerin kendi sağlıklı geçişlerini nasıl yöneteceklerini anlatacak. Bu program ailelere çocuklarını nasıl kendi çatışmalarının dışında tutup onların ihtiyaçlarına odaklanacaklarını ele alıyor. Susam Sokağı’nın danışmanlığını da yapan Dr. Pedro-Carroll bu süreçte olan çocuklar için geliştirilmiş Susam Sokağı DVD'sinden parçalar gösterecek.

Bilgi ve kayıt için: 0 530 826 21 55, 0212 277 11 90


    ETİKETLER:

    YAŞ

    ,

    Çocuk

    ,

    iletişim

    ,

    müdahale

    ,

    kayıt