Boya beni!

Şimdiye dek şehir dışındaki alanlarda oynanan paintball, artık şehrin göbeğine, Taksim'e taşındı.
Haber: İstem ERDENER / Arşivi

Şimdiye dek şehir dışındaki alanlarda oynanan paintball, artık şehrin göbeğine, Taksim'e taşındı. İş çıkışı, okul dönüşü, gece ya da gündüz, bu 'eğlendirirken düşündüren' oyunu oynamak isteyenler bol bol adrenalin salgılamaya hazır olsun. S.P.O.T. Eğitim ve Spor Hizmetleri tarafından Taşkışla Park Mühendishane arazisine taşınan oyun, kentin yoğun temposundan kaçıp stres atmak isteyenlere hizmet vermeye başladı.
Paintball oyunu basit ifadesiyle, boyalı kapsüller atan havalı silahlarla donanmış iki takımın, sınırları belirlenmiş bir alanda, birbirlerinin bayraklarını ele geçirmeye çalıştıkları bir takım oyunu. Oyun öncesi oluşturulan takımlar, diğer takımın kalesine dikili bayrağı vurulmadan alabilmek için stratejiler geliştiriyor, tıpkı gerçek bir savaşa çıkar gibi verilen kamuflaj kıyafetler giyiliyor, kasklar takılıyor, silahlar dolduruluyor ve hakemlerin gözetiminde oyun başlıyor. Yanınızda bir şey getirmenize de gerek yok. Günlük kıyafetlerinizle gelip ihtiyacınız olan donanımı burada ediniyorsunuz. Park, paintball için özel olarak siperlerle donatılmış durumda.
Oyun bitiminde nefes nefese kalsanız da, devam etmek isteyeceğinizden emin olabilirsiniz. İki turluk bir oyun için ödenen ücret ise kişi başı 15 milyon lira. http://www.spotpaintball.com
Tel: (0216) 414 10 58