Boylu poslu kedi buna derler!

Boylu poslu kedi buna derler!
Boylu poslu kedi buna derler!
Ayak ucundan omzuna 43.43 santim uzunluğundaki F1 Svannah cinsi Scarlett's Magic adlı kedi 'dünyanın en uzun evcil kedisi' unvanını aldı

 

CALIFORNIA - F1 Savannah cinsi, 43.43 santim uzunluğundaki Scarlett's Magic adlı kedi "dünyanın en uzun evcil kedisi" unvanını aldı. Scarlett's Magic, Guiness Dünya Rekorları tarafından ayak ucundan omzuna kadar ölçülerek bu unvanı almaya hak kazandı.
Koyu sarı tüyleri ve üzerinde benekleri olan 18 aylık Scarlett's Magic, daha önce de en uzun evcil kedi unvanını almak için başvurmuştu.
Scarlett's Magic'in sahibi Kim Draper "İnanılmaz heyecanlıyız" dedi. Kocası Lee ile Savannah Kedi Dükkanı'nı işleten Draper, "Savannah bir aile için isteyebileceğiniz en akıllı, sevgi dolu ve güzel evcil hayvan" dedi. 

Draper'a göre Savannah cinsi kediler farklı görünümleri yüzünden California'da çok popüler olmaya başladı. "Onlar aktif hayvanlar, oynamayı seviyorlar, ailelerinin ve sahiplerinin yanında olmak istiyorlar" diyen Draper'a göre bu cins kedilerin eşi benzeri yok: "California'da vahşi bir kediye en yakın bulabileceğiniz tür onlarınki." (Ntvmsnbc)