Boyu uzasın diye '20 kısa bilimci' seçti

Boyu uzasın diye '20 kısa bilimci' seçti
Boyu uzasın diye '20 kısa bilimci' seçti

Sarkozy geçen haziranda basamağın üstüne çıkmışken görüntülenmişti.

LONDRA - Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin boyunun kısa olması zaman zaman kendisini rahatsız hissetmesine sebep oluyor. Hatta kendisinden epey uzun olan eski model eşi Carla Bruni’nin yanında verdiği fotoğraflar, Fransız basını için her zaman garantili alay konusu oluyor.
Ancak Sarkozy bu kez bu konuyu dert edindiğini gösterecek bir tavır sergileyerek, kendisiyle dalga geçenlerin eline koz verdi. Normandiya’da Faurecia motor teknolojileri merkezinde yaptığı bir konuşma sırasında boyunu uzun göstermek için arkasına ‘20 kısa boylu bilim insanı’ seçti. Sarkozy’den uzun olan bilim insanları salondaki koltuklarda otururken, ondan kısa olanlar ayakta, arkasında durdu. 

Sarkozy bilmiyor olabilir
Sarkozy haziran ayında yaptığı bir konuşma sırasında da boyunu uzun göstermek için kürsünün arkasındaki bir basamağın üstünde durmuş ancak gazeteciler bu durumu fotoğraflayarak 1.68’lik cumhurbaşkanının ‘oyununu’ ortaya çıkarmıştı. Son olayda Sarkozy’nin bire bir yönlendirmesi olmadığı ancak kendisini iyi hissetmesi için böyle bir düzenleme yapıldığı söyleniyor. (The Daily Mail)