Brad Pitt: "Kahramanca bir seçim"

Brad Pitt: "Kahramanca bir seçim"
Brad Pitt: "Kahramanca bir seçim"

Angelina Jolie

Amerikalı oyuncu Brad Pitt, meme kanseri riskine karşı mastektomi olan hayat arkadaşı Angelina Jolie'nin 'kahramanca bir tercihte bulunduğunu' belirtti.

Amerikalı oyuncu Brad Pitt, meme kanseri riskine karşı mastektomi olan hayat arkadaşı Angelina Jolie 'nin 'kahramanca bir tercihte bulunduğunu' belirtti. 'Evening Standard' gazetesine verdiği demeçte, tedavi ve dikkati için tüm sağlık ekibine teşekkür eden Pitt, "Dünyada en çok istediğim şey onun benimle ve çocuklarıyla sağlıklı ve uzun yaşaması. Tüm ailemiz için mutlu bir gün" ifadesini kullandı.
Oscar ödüllü oyuncu Angelina Jolie, New York Times 'a yazdığı makalede, doktorlarının yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 yumurtalık kanseri riski taşıdığını söylemesi üzerine ameliyat olmaya karar verdiğini açıklamıştı.
Teşhisin 2 Şubat'ta konulduğunu, iki hafta içinde ameliyat masasına yattığını belirten 37 yaşındaki oyuncu, 'Tıbbi Tercihim' adlı makalesinde, annesinin yaklaşık 10 yıl kanserle mücadele ettikten sonra 56 yaşında öldüğünü hatırlattı.
Jolie, çocuklarını annesiz bırakmak istemediğini ifade etmişti.