Brit caz'ın yeni yıldızı sahnede

Brit caz'ın yeni yıldızı sahnede
Brit caz'ın yeni yıldızı sahnede
20'nci yılını kutlayan İstanbul Caz Festivali bu akşam, İngiliz cazının yeni yıldızı Anthony Strong ve Europen Jazz Club kapsamında Uğur Kıvaner Quartet ve marco tamburini'yi ağırlıyor

ANTHONY STRONG İngiltere cazının yeni yıldızı, şarkıcı, piyanist ve söz yazarı Anthony Strong, cazın yanı sıra blues, pop ve soul türlerinden izler taşıyan iyimser müziği ve canlı ritimlerini İstanbullularla paylaşacak. 2011’de çıkardığı Delovely adlı kısaçalar albümüyle İngiltere caz listelerinin bir numarasına yükselen Strong, “Cheek of Cheek” ve “For Once In My Life” adlı single’larıyla da uluslararası alanda bir hayran kitlesi edindi. Strong, 2013’te yayımlanan albümü Stepping Out’ta caz standartlarını ve kendi özgün bestelerini yorumladı. Avusturya Kültür Ofisi’nin yemyeşil bahçesinde harika bir yaz akşamı konseri sizi bekliyor!
4 Temmuz Perşembe 21:00, Avusturya Başkonsolosluğu, Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi, Yeniköy

EUROPEAN JAZZ CLUB URAZ KIVANER QUARTET FEAT. MARCO TAMBURINI Piyano ve trompetin caz etrafında buluşacakları bu konserde son dönemde büyük beğeni toplayan caz piyanisti Uraz Kıvaner topluluğu eşliğinde trompet sanatçısı Marco Tamburini ile sahneyi paylaşacak. Kariyeri boyunca Türkiye ve dünyadan birçok önemli sanatçıyla çalışan Kıvaner, son olarak 2012 yılında Pieces adlı albümünü yayımladı. Marco Tamburini ise bugüne kadar lider olarak kaydettiği 10 albümün yanı sıra Marcello Tonolo ile yaptığı işbirliğiyle de tanınan, caz kayıtlarının yanı sıra Pavarotti, George Michael ve Grace Jones ile sahneyi paylaşmış bir usta müzisyen.
4 Temmuz Perşembe, 22:30, Salon İKSV