Brooke, peygamber torunu mu?

Aktris Brooke Shields Hz. Muhammed'in soyundan mı geliyor? Soyağacı uzmanlarının iddiasına göre, 80'li yılların idollerinden, aktris Brooke Shields'in soyağacı, dikkatli bir incelemenin sonunda Hz. Muhammed'e kadar gidiyor.

NEW YORK - Aktris Brooke Shields Hz. Muhammed'in soyundan mı geliyor? Soyağacı uzmanlarının iddiasına göre, 80'li yılların idollerinden, aktris Brooke Shields'in soyağacı, dikkatli bir incelemenin sonunda Hz. Muhammed'e kadar gidiyor. Shields'in soyağacı hatırı sayılır ünlülerle dolu. Catherine de Medici, Charlemagne, Niccolo Machiavelli, beş ayrı papa ve neredeyse tüm Avrupa ülkelerinden kraliyet üyeleri Shields'in tarihteki akrabaları arasında.
Aslına bakılırsa ünlü isimlerle dolu soyağacı, sadece Shields'e özel bir durum değil. Tüm insanlar 'soylu' atalara sahip olabilir. Uzmanlara göre, neredeyse tüm insanların en azından bir kraliyet soyuyla akrabalık bağı var.
Soyağacı üzerine çalışan, Dublin Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünden Mark Humphrys, milyonlarca insanın ortaçağ monarşileriyle ispat edilebilir bağları olduğunu söylüyor.
Humphrys'in savına göre, İslam peygamberi Hz. Muhammed, Batı dünyasındaki birçok insanın soyağacında yer alıyor. Bulmacayı çözmek için tek yapılması gereken asırlar süren izleri dikkatle takip etmek. Hz. Muhammed'in kızı Hz. Fatma ve damadı Hz. Ali'nin 670 yılında ölen oğulları Hasan'ın dokuzuncu göbekten torunu İsmail, Endülüs Emevi Devleti'nde Seville İmamı olarak, Hz. Muhammed'in soyunu İspanya'ya taşıyor. İsmail'in torunlarından Zaida Hıristiyan olarak Isabel ismini alıyor ve Castile Kralı 4. Alfonso ile evleniyor. Isabel'in soyunu takip edince ulaşılan isim ise Maria de Padilla.. Padilla'nın büyük büyük torunu Kraliçe Isabel bir Hapsburglu ile evlenerek Hz. Muhammed'in soyunun Avrupa'da sürmesine neden oluyor. Soykütüğünü bu şekilde deşmeye devam ettikçe, Hz. Muhammed'den 43 kuşak sonra Prenses Marina Torlonia'ya ulaşılıyor. Peki Torlonia kimin büyükannesi? Brooke Shields'in...