Bruce Willis'e Fransa'dan büyük onur

Bruce Willis'e Fransa'dan büyük onur
Bruce Willis'e Fransa'dan büyük onur

Ödülü, Willis'e Fransız Kültür Bakanı Aurelie Filippetti takdim etti

Bruce Willis, dünya sinemasına katkılarından dolayı Fransız Sanat ve Edebiyat Nişanı'na (Ordre des Arts et des Lettres) layık görüldü

Emmy ve Altın Küre ödüllü Amerikalı sinema oyuncusu Bruce Willis, dünya sinemasına katkılarından dolayı Fransız Sanat ve Edebiyat Nişanı'na (Ordre des Arts et des Lettres) layık görüldü. 1980’li yıllardan bugüne kadar pek çok filmde başrol oynayan ve Hollywood'un en çok kazanan aktörlerinden biri olan Willis'e, ödül töreni sırasında model eşi Emma Willis eşlik etti.

Willis, Blazer ceketin içine giydiği beyaz gömlek ve gri kravatıyla sadece bir görünüm sergilerken, Emma ise lacivert elbisesiyle boy gösterdi.

Daha önce kimlere verilmişti?

Sanat ve Edebiyat Nişanı, 1957 yılından bu yana Fransa Kültür Bakanı tarafından Fransa ve dünyada sanat ve edebiyat alanına katkı sağlayan kişilerin elde ettikleri başarılarından ötürü veriliyor. Bu alandaki en yüksek derecedeli 'Commander' sınıfında takdim edilen madalya, 1980 yılında Bob Dylan'a, 1994'te Clint Eastwood'a, 2007'de ise Emir Kusturica'ya verilmişti.

Ödül, 2010 yılında 'Şövalye' nişanı alan yazar Elif Şafak'a da takdim edilmişti.