Brunch zamanı

Malum baharla birlikte kendimizi sokaklara, bahçelere atma duygusu içimizi kemiriyor. Program yaparken açık mekanı olan yerleri tercih ediyoruz.
Haber: EMEL ERDEN / Arşivi

Bir tatlı huzur almaya geldik
Malum baharla birlikte kendimizi sokaklara, bahçelere atma duygusu içimizi kemiriyor. Program yaparken açık mekanı olan yerleri tercih ediyoruz. Güne açık havada yapılan bir kahvaltı ile başlamak istiyoruz. "Avrupa yakasından Anadolu'ya geçip kahvaltı mı yapılır?" diyenlere inat, Ethemefendi 36'ya gidiyoruz. Burası bahçesindeki ıhlamur ve kestane ağaçlarından kuş seslerinin geldiği, şehrin ortasında gizli kalmış bir vaha gibi.
Farklı amaçlar için günün değişik saatlerinde
gidilebilen Ethemefendi 36, özellikle masanıza kadar uzanan ağaç dalları arasında yapılan hafta sonu kahvaltıları ile çok keyifli. Zengin bir kahvaltı masasının yanında olmazsa olmaz şey tabii ki ince belli bardakta iyi demlenmiş bir çay. Kuş sesleri arasında gazete okuyarak şöyle rahat rahat bir kahvaltı yapmak hatta kahvaltıyı biraz uzatarak lezzetli tatlılardan yemek, iyi bir hafta sonu geçireceğinizin habercisi sanki.
Hafta aralarında özellikle civardaki işyerlerinden bahçede sakin bir öğle yemeği yemek için gelenler dolduruyor mekanı. Akşam üstlerindeki çay saatini atlamayalım. Ya da uzun yaz günlerinde yüzyıllık ıhlamur ağaçlarının gölgesinde iş çıkışı bir şeyler içmenin keyfini... Akşam yemekleri ise çok şenlikli. Ağaçlardan sarkan ışıkların altında, piyano ve gitar tınıları eşliğinde ama mutlaka mum ışığında yenen yemekleri, içilen şarapları...
Bu nevi şahsına münhasır mekanı en kısa zamanda ziyaret etmeliyim diyenlerdenseniz, akşam yemeği ve kahvaltı için rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Ethemefendi 36, pazartesi hariç her gün 11.00 - 24.00 saatlerinde açık. Kredi kartı geçiyor. Köşkün bahçesinde bir otopark mevcut.
Tel: (0216) 385 41 31 - 32