Bu ancak bir kasıt olabilir

Bu ancak bir kasıt olabilir
Bu ancak bir kasıt olabilir
Memet Ali Alabora, Yeni Şafak'ın yayınlarına yanıt verdi: Hedef gösteriliyorum.

Memet Ali Alabora dün bir basın toplantısı düzenleyerek kendisini hedef gösteren haberlere yanıt verdi ve tehdit edildiğini, bu yüzden koruma talep ettiğini açıkladı. Yeni Şafak gazetesinin dünkü manşetinde Alabora’nın yönettiği ve başrolünü oynadığı Mi Minör oyunu vardı. “Bu ne tesadüf” başlığının altında ise şöyle deniyordu: Sivil darbe girişimine dönüştürülen Gezi eylemlerinin kurgulandığını ortaya koyan bilgiler gün yüzüne çıkmaya başladı: İngiltere merkezli bir ajansın desteği ile İstanbul ’da sahnelenen ‘Mi Minör’ oyununda, aylarca eylemlerin provası yapıldı.

Alabora, Gezi Parkı eylemleri için yazdığı tweet’ten sonra sürekli tehdit mesajları aldığını anlattı. “30 Mayıs günü ‘Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? Hadi Gel #direngeziparki’ tweetini yazdım. Bu tweet kullanılarak hedef gösterildim. Ben çok aktif bir kullanıcı değilim aslında. Bir diyalog ortamının yapılması için elimden geleni yaptım. Şimdi hedef gösteriliyorum.”

Yeni Şafak gazetesiyle ilgili olarak da şunları söyledi: “Mi Minör’le Gezi Parkı eylemleri arasında, akla hayale sığmayan bir bağ kurmaya çalışmıştır. Beni dehşet içinde bıraktı. Böyle bir sonuç kurmaya çalışmak, ancak kasıtla alakalı olabilir. İngiltere merkezli ajans dedikleri oyunun sosyal kedya ayağını yürütmüştür, sahibi de Tiyatro camiasında çok iyi tanınan birisi, Türktür.”

Gazeteye tiyatroyu bu kadar ciddiye aldıkları için teşekkür eden Alabora “Yeni Şafak gazetesi 1873 yılında bu binanın (Gazeteciler Cemiyeti) iki sokak arkasında sergilenen ‘Vatan Yahut Silistre’den beri ilk kez bir tiyatro oyununun bu kadar etkili olduğunu söyleyerek, tiyatroya önem verdiğini göstermiştir” dedi.