Bu butik 24 saat hizmetinizde!

Bu butik 24 saat hizmetinizde!
Bu butik 24 saat hizmetinizde!
Google'ın yarattığı 'Boutiques.com' internet alışverişine yeni bir boyut getirecek. Sitede ünlülerin stilini satın almak, stil danışmanlığı hizmetinden faydalanmak, sanal butik açmak serbest

Google Hollywood yıldızları, modeller ve blogger’ların stilini internette satışa sundu. ‘Boutiques.com’ adlı bir web sitesi açan bir numaralı arama motoru, ‘Yüksek teknoloji, yüksek modayla buluştu’ sloganıyla 140 milyar dolarlık internet alışveriş pazarının önde gelen isimlerinden olmayı hedefliyor.
Site, online alışveriş ve Twitter ’ın kurduğu ‘takip etme’ sistemini harmanladı. Bin 126 takipçisi olan Carey Mulligan ve 905 takipçiyle ikinciliği elde eden Ashley Olsen gibi isimlerin butiklerinden, giydiklerini satın alabiliyor ya da aynı tarzdaki daha ucuz ürünlerle stillerini yakalayabiliyorsunuz. Kendi moda seçimlerinizi, kurduğunuz butikte yansıtarak ‘takipçi’ toplayayıp, internet aleminde sıkı bir stil danışmanına dönüşme şansınız da var. Tarzınızı belirleyemediyseniz, ‘Boutiques.com’ imdadınıza yetişiyor; bir anketle stilinizi belirliyor, fiyat alternatifleriyle beğeninizi yansıtabilecek giysi ve aksesuarlar öneriyor.
Sitede Hüseyin Çağlayan, Oscar De La Renta, Burberry gibi 231 modaevinin yanı sıra, Sea of Shoes ve Bryan Boy gibi önemli moda bloggerlarının sanal butikleri var. Google, Like.com sitesinden edindiği resim tanımlama yazılımından yararlanarak kullanıcılarına ürünleri karşılaştırma imkanı sağlıyor. 13- 34 yaş arası tüketici kitlesine hitap eden sitenin ürün yönetimi direktörü Munjal Shah, modanın seçimlerden oluştuğunu söylüyor:
“Modanın önemli isimlerine en sevdiği 50 parçayı ve onları nasıl eşleştirdiklerini sorduk. Asla giymedikleri ve bayıldıkları şeylerin listesini aldık. Bohem, klasik, romantik, sıra dışı gibi gruplara ayırdık. Stilinin farklı olduğunu düşünenler için de seçimlerini yapıp yayımlayabilecekleri butikler köşesini açtık. Amacımız, müşterilerimizin 500 bin ürün arasında yapılabilecek kombinasyonlara rahatça ulaşmaları.” Yine de internet alışverişinde de bir numara olmayı hedefleyen Google’ın işi kolay değil. İngiltere ’nin en rağbet gören alışveriş sitesi Assos, benzer bir uygulamayı yakında hizmete açacak.