Bu Calexico afişleri kaçmaz

Bu Calexico afişleri kaçmaz
Bu Calexico afişleri kaçmaz
Sevilen post-rock grubu Calexico'nun 2-3 Mart Salon İKSV konseri için hazırlanan sınırlı sayıdaki özel posterler, meraklısı için kaçırılmayacak bir fırsat

Amerikan folk müziği ve Latin müziğini olağanüstü biçimde kaynaştıran başarılı post-rock grubu Calexico, ‘Algiers’ adlı son albümünün turnesi kapsamında 2 Mart Cumartesi ve 3 Mart Pazar akşamları saat 21.30’da Salon İKSV sahnesinde olacak.
Salon’un Calexico hayranlarına bir de sürprizi var. Koleksiyoncuların sıkı takibinde olan Amerikalı grafik sanatçıları Sean Higgins ve Nicholas Rezabek’ten oluşan The Bubble Process imzalı özel baskı Calexico afişleri de İstanbul konserleri sırasında satışa çıkacak. Silk screen baskı yöntemiyle hazırlanan Calexico İstanbul konseri posterleri, The Bubble Process’in kurucuları Sean Higgins ile Nicholas Rezabek tarafından imzalanmış ve numaralandırılmış olarak sadece 300 adet basıldı. Afişlerin 250 tanesi, İKSV’nin Nejat Eczacıbaşı Binası’nda yer alan İKSV Tasarım Mağazası’ndan ve konser günleri Salon’un fuayesinden 50 TL’ye alınabilecek. Afişlerin 50 tanesi ise www.thebubbleprocess.com adresi üzerinden satılacak. Afiş görselleri için: http://www.iksvphoto.com/#/album/ccb9dx

Calexico

Joey Burns ve John Convertino tarafından kurulan Calexico, ‘Spoke’ adlı ilk albümlerini 1996’da çıkardı, bugüne dek birbirinden başarılı 7 stüdyo albümüne imza attı. Birlikte yazıp besteledikleri parçalarla folk müziğin efsaneleşen isimlerinden biri haline gelen Burns ve Convertino ikilisi, Love’ın ‘Alone Again Or’ adlı parçasına yaptıkları yorumla büyük ses getirirken, Circo ve The Guard filmlerine yaptıkları müziklerle, kendilerini farklı alanlarda da kanıtladılar.

The Bubble Process

The Bubble Process, ‘güzel müzik, güzel yemek ve güzel zaman’ fikirlerinden yola çıkan Sean Higgins ve Nicholas Rezabek tarafından 2006 yılında kuruldu. Farklı şehirlerde yaşamalarına rağmen, internetin sağladığı kolaylıklar sayesinde, dosya, fikir ve not alışverişinde bulunarak birlikte çalışmalarına devam eden ikili, silk screen baskı yöntemiyle kalıplar hazırlayarak ortaya çıkardıkları el yapımı çalışmalarını sınırlı sayıda numaralandırılmış olarak üretiyor. Aralarında Neil Young&The Crazy Horse, The Black Keys, Beirut, Fanfarlo, Yo La Tengo, Clould Nothing, Iron and Wine, Vampire Weekend, The Shins, Fleet Foxes, Mogwai, Bon Iver’in de olduğu pekçok isim için özel posterler hazırlayan The Bubble Process’in işleri özellikle koleksiyonerler tarafından büyük ilgi görüyor. The Bubble Process’in hazırladığı Calexico’nun Salon konserlerinin afişi, önemli uluslararası fuarlarda da sergilenecek.

Calexico’nun 2 Mart Cumartesi akşamki konserinin biletleri tükendi. 3 Mart Pazar günkü konser için bilet satışları Biletix satış sistemi ve Salon gişesinden devam ediyor.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  İKSV

  ,

  tasarım

  ,

  Rock

  ,

  Müzik

  ,

  Yemek

  ,

  Pazar

  ,

  zaman

  ,

  Konser

  ,

  dosya