Bu da estetik ameliyat defilesi!

Bu da estetik ameliyat defilesi!
Bu da estetik ameliyat defilesi!
Amerikalı ünlü estetik cerrahı Ramtin Kassir, New York Moda Haftası sırasında düzenlediği dünyanın ilk estetik ameliyat defilesini anlattı.

Amerikalı ünlü estetik cerrah Ramtin Kassir, New York Moda Haftası sırasında düzenlediği dünyanın ilk estetik ameliyat defilesinin birçok tabuyu yıktığını ve estetik müdahalelere yaklaşımı değiştirdiğini söyledi. ABD ’de defalarca yılın doktoru seçilen ve estetik ameliyatlarıyla ülkenin en ünlü doktorları arasında yer alan Kassir, New York Moda Haftası sırasında düzenlediği Güzelliğin Yüzleri adlı estetik ameliyat defilesiyle tüm moda dünyasını şaşkına çevirmişti.

İnsanların estetik ameliyat konusunda abartılı görünmek gibi bir kaygıya sahip olduğunu düşünen Kassir, “İnsanlar yaptığım işleri ne kadar beğenseler de Bruce Jenner ve Kenny Rogers gibi Hollywood oyuncuları gibi olmaktan çekindiklerini bana ifade ediyorlardı. Elbette onlar böyle düşünmekte özgürler ama benim estetikle ilgili bu kaygıları gidermek için bir şeyler yapmam gerekiyordu. Bunun için de estetik müdahaleleri canlı görmelerinin bu kaygıları giderebileceğini düşündüm” diyor. Kassir, uzun süredir sahip olduğu estetik ameliyat defilesi fikrinin aslında bir kutlama partisi şeklinde doğduğunu ve New York Moda Haftası nedeniyle projenin defileye dönüştüğünü de sözlerine ekliyor.

Defile sırasında, modellik yapan hastaların operasyon öncesi ve sonrası fotoğraflarını da podyuma yansıttıklarını anımsatan Kassir, “Eğer hastalarımızın operasyon öncesi fotoğraflarını defile sırasında paylaşmasaydık, birçok kimse onların estetik ameliyat geçirmemiş kimseler olduğunu düşünürdü” diyor.

Yüz germe, kaş kaldırma, burun, çene, kulak gibi estetik ameliyatlar geçiren ya da sadece botoks, cilt bakımı gibi uygulamalar yapılan, farklı gelir düzeyi, iş kolları, yaş, etnik köken ve cinsiyetten 50’nin üzerinde hastanın katıldığı defileden sonra çok olumlu tepkiler aldıklarını anlatan Kassir, “Yapmak zorunda olmasalar da insanlar pozitif görüşlerini bizimle paylaşıyor. New York Moda Haftası sırasında en fazla konuşulan etkinlik bu defile oldu. Özellikle fikir büyük beğeni topluyor. İnsanlar böyle bir şeye girişmekten bugüne kadar kaçınmış. Bu defile bu noktada tabuları da yıkmış oldu" diyor.