'Bu elbiseyi elden çıkaramam, nasılsa zayıflayacağım!'

'Bu elbiseyi elden çıkaramam, nasılsa zayıflayacağım!'
'Bu elbiseyi elden çıkaramam, nasılsa zayıflayacağım!'
Mevsim geçişlerinde gardroptaki kıyafetleri elden geçirirken üstünüze olmadığı halde "Nasıl olsa zayıflayacağım" diyerek onlarca parça kıyafeti saklamaya devam ediyor musunuz? Yalnız değilsiniz.

RADİKAL - İngiltere ’de bin kadınla yapılan bir araştırmaya göre, kadınların yarıya yakını kendilerine küçük gelen kıyafetleri, kısa süre sonra zayıflayıp yeniden giyebilecekleri düşüncesiyle elden çıkamıyor. Bir giyim firması tarafından yürütülen araştırmaya katılan kadınların üçte biri gardroplarından sıkıldıklarını söylerken, yüzde 23’ü de ‘Giyecek hiçbir şeyleri olmadığını’ söyledi. Katılımcı kadınları yarısı, kıyafet satın almayı kendilerine ‘iyilik yapmak’ olarak tanımlarken dokuz kadından dördü (yaklaşık yüzde 44) bir daha asla giyemeyecekleri kıyafetleri elde tutmaya devam ettiklerini söyledi. Nedeni sorulduğundaysa katılımcıların yüzde 42’si bir gün zayıflmayı ve atmadıkları bu kıyafetleri giymeyi umduklarını söyledi.
Altı kadından biri, hedeflediği kiloya eriştiği zaman kendisine ödül olarak yeni kıyafet aldığını söylerken, katılımcıların yüzde 40’ı ‘manevi’ değeri olan giysilerini atamadıklarını söyledi. 10 kadından birisi gardroplarındaki elbiselerin büyük kısmının ne olduğunu anımsayamadığını itiraf ederken beşte biri de sahip oldukları çok sayıda kıyafet ve ayakkabı yüzünden ‘suçlu’ hissettiklerini kabul etti. (The Daily Mail)

 

 


  ETİKETLER:

  İngiltere

  ,

  Ayakkabı

  ,

  Mail

  ,

  ödül

  ,

  zaman