Bu filmin başrolü bir ineğe ait!

Bu filmin başrolü bir ineğe ait!
Bu filmin başrolü bir ineğe ait!
Haber: ECE ÇELİK / Arşivi

Köyde yaşayan bir çiftin evladı gibi gördüğü Sarıkız isimli bir ineğin Atatürk büstünü kırması ve ardından sürgün edilmesiyle gelişen olayları komik bir dille anlatan ‘Sürgün İnek’ filminin çekimleri Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük köyünde devam ediyor.
Şebnem Sönmez, Hasan Kaçan, Fırat Tanış, Vildan Atasever gibi isimlerin yer aldığı film ekibi köyde gerçekleştirdikleri bir basın toplantısıyla filmi anlattı. Film ekibinden Hasan Kaçan, Türkiye ’de ilk kez bir ineğin başrolde olduğu eğlenceli bir film çekiyoruz” dedi. Senarist Serkan Öztürk filmle ilgili “İşlediğimiz konu politik ancak film politik değil, insanların endişelerini yansıtan bir durum komedisi işliyoruz” diye konuştu. Bir öğretmeni canlandıran Vildan Atasever ise sette Yeşilçam’ın usta isimleri ile birlikte çalışmaktan dolayı kendini çok şanslı hissettiğini ve her sabah onlardan enerji depoladığını söyledi.
Gezi Direnişi’ndeki yayınlar sebebiyle medyaya mesafeli duran Fırat Tanış, ‘özür dileyerek’ basın toplantısına katılmadı. Yönetmenliğiin Ayhan Özen’in gerçekleştirdiği ‘Sürgün İnek’ 28 Şubat 2014’te vizyona girecek.