Bu haberler konuşuldu

Yılın en çarpıcı haberlerini ve olaylarını yılbaşı vesilesiyle yapılan pek çok derlemede nasılsa okuyacaksınız.

Yılın en çarpıcı haberlerini ve olaylarını yılbaşı vesilesiyle yapılan pek çok derlemede nasılsa okuyacaksınız. Ama bunlar inanın başka yerde yok.
İşte ilk haber: Sabah gazetesi NASA'nın, Ay'a gidilmediğine dair iddiaları yanıtladığına ilişkin bir haberi harika bir başlıkla verdi ve dünyanın en büyük uzaycılık kuruluşunun bu konudaki çaresizliğini Türkçeye tam anlamıyla tercüme etti: "Ekmek çarpsın Ay'a gittik."
Bir diğer haber Posta gazetesinden. Bu defa söz konusu olan bir sağlık haberi, başlık "Makat'tan kanama." Görsel: Klozete oturmuş gazete okuyan Ozzy Osbourne.
Posta'yla devam edelim. Sağ üst köşede gördüğünüz fotoğraf yine bir sağlık haberine ait. İlk yardımla ilgili bir konu söz konusu, başlığa dikkat: Yanığa buz koymayın. Gördüğünüz gibi şampanya kovasının içinde buz, güzel bir kız ve gözü bantlı adam... Yani bu haberin görsel unsurlarının tamamı fotoğrafta mevcut.
Yine Sabah'tan bir başyapıtla bitirelim. ABD eski başkanı Bill Clinton'ın, kendisine pek çok özelliğe sahip bir asistan aradığına dair bir haber. Başlık: "Ağzıyla kuş tutacak asistan arıyor."