Bu hafta ne var?

Bu hafta ne var?
Bu hafta ne var?
Önümüzdeki hafta İstanbul için yine dolu geçecek. Türkiye'nin ve dünyanın en önemli müzisyenleri İstanbul'un muhtelif mekânlarında performanslarını sergileyecekler. 'Haftaya ne yapacağım' diye düşünenler için ufak önerilerimiz var.

SALON


The John Scofield Überjam Band: Son yılların en önemli caz gitaristlerinden biri olan John Scofield 13-14 Kasım’da İKSV Salon’da. Bebop, soul ve caz dolu bir gece İKSV’yi dolduracakları bekliyor.
Stephan Micus: Multienstrümantalist Alman müzisyen Stephan Micus 15-16 Kasım’da iki gece boyunca İKSV’ye konuk oluyor. Neredeyse tüm dünyayı dolaşıp sahneye çıkan müzisyenin yeni durağı İstanbul .

BABYLON


Cengiz Baysal Albüm Lansman Konseri: Bugüne dek Ron Affif’ten İlhan Erşahin’e, Kerem Görsev’den Paula West’e kadar birçok önemli müzisyenle çalışan Cengiz Baysal, albümü ‘Baby Steps’i 12 Kasım’da Babylon’da tanıtıyor.
Rubato Quartet: Fatih Ahıskalı, Özer Arkun, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün’den oluşan Rubato Quartet 14 Kasım’da Babylon’da.
Elektro Deluxe: Funk Brothers’dan aldıkları ilham ile funk ve caza elektronik müziği katan Fransız grup 15 Kasım’da Festival XXF kapsamında Babylon’da. Caz, funk, hiphop ve nu-jazz sevenleri doyuracak bir gece olacağı kesin.

ZORLU CENTER


Take 6: Tarihin en çok ödül alan vokal grubu Take 6, İstanbul’da ilk performanslarına hazırlanıyor. 12 Kasım’da Zorlu Center‘da sahneye çıkacak ekip bugüne dek neden 10 Grammy aldıklarını herkese kanıtlayacak.
Jersey Boys: Dört çocuğun pop müzik tarihinin en büyük başarılarına imza atmasının öyküsü 13-24 Kasım arasında 13 kez Zorlu Center’da olacak. Tekrar tekrar gideceğinizden eminiz.

İŞ SANAT


Geleneksel flamenkoyla chill-out birleşirse ne olur? Merak edenler 12 Kasım’da İş Sanat’ta neler olacağına canlı canlı tanık olabilirler. Üç İspanyoldan oluşan Chambao kışa yaklaştığımız bugünlerde Akdeniz’in sıcağını ayağımıza getirecek.
Emre Aydın: 6. Cadde grubu ve ‘Afili Yalnızlık’ albümüyle bir anda hepimizin tanıdığı Emre Aydın 15 Kasım’da İş Sanat sahnesinde performansını sergileyecek.