Bu hafta üçü yerli beş film gösterime giriyor

Bu hafta üçü yerli beş film gösterime giriyor
Bu hafta üçü yerli beş film gösterime giriyor

Çapkın
Hayatını kadınları ‘avlayarak’ kazanan yakışıklı dolandırıcı Nikki’nin maceraları... Genç Nikki’nin son zaferi, sunan orta yaşlı avukat Samantha’dır. Ancak daha sonra Nikki, kendisiyle aynı yaştaki güzel garson Heather’la tanışır. Samantha’nın yurtdışında olduğu bir zamanda Heather, Nikki’yi Samantha’nın evinde ziyarete gelir. Nikki’nin bilmediği şey ise Heather’ın da kendisi gibi oyun oynadığıdır. Samantha eve döndüğünde Nikki’nin kendisini aldattığını görür...
‘Amerikan Jigolo’nun modern bir versiyonu olarak nitelendirilen ‘Çapkın’da (Spread) Ashton Kutcher, Anne Heche ve Margarita Levieva başrolde. Guardian ’dan Peter Bradshaw’ın “Kameranın sevdiği Kutcher, kendine has tarzıyla filmi kanatlandırıyor” yorumu yaptığı ‘Çapkın’ın yönetmeni David Mackenzie.

Kukuriku: Kadın Krallığı
Kadın ve erkeğin aralarındaki bitmeyen iktidar savaşı kadınlar kazanırsa ne olur? Serkan Ok’un yönettiği ‘Kukuriku: Kadın Krallığı’nda iktidar sopası kadının elindedir. Dolayısıyla çapkınlık yapan da eşine şiddet uygulayan da kadındır. Bolu’da çekilen komedi filminin başrolünde Ayşen Gruda, Serap Aksoy, Didem Erol, Levent Ülgen, Ali Düşenkalkar,
Çağıl Taşbaşı gibi isimler var.


Aslı Gibidir
Adam, bir konferansa konuşmacı olarak katılan İngiliz bir yazar; kadın, Fransa ’dan gelen bir sanat galerisi sahibidir. Hayranlık duyduğu yazara bir gün boyunca Toscana’yı gezdiren kadın, saatler ilerledikçe adamla yakınlaşarak hem ikili ilişkileri hem de kişilerin gerçekliğini sorgulamaya başlar. İranlı usta Abbas Kiarostami’nin filmi ‘Aslı Gibidir’ (Certified Copy), Fransız yıldız Juliette Binoche’a Cannes’da ödül getirmişti.

Hayde Bre
İstanbul’da yaşam savaşı veren Saadet, eşi vefat eden üvey babası Şaban Ağa’yı Balkanlar’dan Türkiye ’ye getirir. Şehir hayatına uyum sağlayamayan Şaban Ağa, eski yaşamına dönmek ister. Orhan Oğuz’un yönettiği filmde Şevket Emrullah, Nilüfer Açıkalın, İlker İnanoğlu ile Mustafa Yaşar rol alıyor.

Memleket Meselesi
Uğradığı haksızlıktan sonra gururu incinen ve hakkını aramak için adalet mücadelesi başlatan Adil öğretmenin trajikomik maceraları... Adil öğretmen, adli mercilerden sonuç alamayınca, hak arama mücadelesini ‘memleket meselesi’ haline getirir. İsa Yıldız’ın filminde Ahmet Uğurlu ve Füsun Demirel başrolde.