Bu iş biter diye muhalefet çıldırdı

Bu iş biter diye muhalefet çıldırdı
Bu iş biter diye muhalefet çıldırdı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yine muhalefeti eleştirdi. Erdoğan, "Bu ülkede huzur olacak diye, terör bitecek diye çılgına döndüler" dedi.

ESKİŞEHİR/AA- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , “Çözüm sürecinde başarıya ulaşacağız diye çılgına döndüler, terörle ilgili olarak başarıya ulaşacağız diye çılgına döndüler. Niye, bu iş bitecek diye. Bu ülkede huzur olacak diye, bu ülkede istikrar olacak diye, refah olacak diye çılgına dönüyorlar” dedi.
Başbakan Erdoğan , dün Eskişehir’in Sarıcakaya ilçesinde vatandaşlara hitap etti. Konuşmasında annelerin gönlünde farklı bir yeri olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Kadın saygındır, ana çok daha saygındır. Ana irtifadır. Çünkü ananın ayaklarının altı öpülür, babanın değil ananın. Cennet annelerin ayakları altındadır. Biz öyle bir medeniyetin, kültürün mensuplarıyız. Anacığımın ayağının altını öptüğüm zaman babamın da öperdim. Anacığım öptüğüm zaman ayağını çekerdi. ‘Ne yapıyorsun oğlum’ derdi. ‘Anacığım cenneti kokluyorum’ derdim, gülerdi. Böyle bir ömür geçirdik. Hamdolsun onlar bizleri bu günlere hazırladılar” diye konuştu.
Bizi yalnız bırakmayın

 “Sizin dayanışmanız, el ele, omuz omuza verişiniz, sizin birliğiniz, beraberliğiniz inanıyorum ki bu topraklara fitne tohumu atmak isteyenlere fırsat vermeyecektir” diyen Erdoğan, Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Gürcü’süyle, Abaza’sıyla, Roman’ıyla, Boşnak’ıyla, Arnavut’uyla yaradılanı yaradandan ötürü sevdiklerini ve yola böyle çıktıklarını söyledi. Ayrım yapmadan insana önem verdiklerini ve hepsine saygı duyduklarını belirten Erdoğan, şöyle devam etti: “Terörle mücadelede bizi yalnız bırakmayın. Çıkıyor bir tanesi, dün Bursa’da ‘teröristbaşına ne vaat ettin’ diyor. Ben de Sarıcakaya’dan diyorum ki burası kuruluşunda Osmanlı’ya destek vermiş bir yer, beyefendi böyle bir iddianın içinde olduğuna göre, bu iddiayı açıklamak durumundasın. Açıklayamazsan namertsin. Çünkü müfteri olarak bir yere varılmaz. İftiralarla bir yere varılmaz. Siyasetçiye yalan yakışmaz, iftira yakışmaz. Bir şey biliyorsan belgele, ortaya koy ama biz seninle ilgili geçmişten bugüne hep bunları belgeledik. Çözüm sürecinde başarıya ulaşacağız diye çılgına döndüler, terörle ilgili olarak başarıya ulaşacağız diye çılgına döndüler. Anamuhalefet de yavru muhalefet de kuduruyorlar. Niye, bu iş bitecek diye. Bu ülkede huzur olacak diye, bu ülkede istikrar olacak diye, refah olacak diye çılgına dönüyorlar. Onlara rağmen istikrar, onlara rağmen güven, onlara rağmen huzur, onlara rağmen mutluluk bu ülke var ve daha da artacak.”