Bu kafe engel tanımıyor

Bu kafe engel tanımıyor
Bu kafe engel tanımıyor
Yalova'da açılacak olan ve sadece engelli gençlerin çalışıp, kazanacağı "Engelsiz Cafe"nin hazırlıkları başladı. Yalova Rotary, Yalova Belediyesi ve Kent Konseyi, farklı etkinliklerle projeyi hayata geçirmeyi hedefliyor.

RADİKAL - Yalova Rotary Klubü, Yalova Belediyesi ve Yalova Kent Konseyi ortaklığında “Engelsiz Cafe” projesini başlattı. Yalova’da açılacak olan ve sadece engelli gençlerin çalışacağı “Engelsiz Cafe”nin geliri de yine çalışanlarına bırakılacak.

Engelli gençler Cafe’de eğitim de alacak. 6’şar aylık eğitim programları sonucunda, down sendromlu ya da rehabilitasyona uygun düzeydeki zihinsel engelli çocukların topluma kazandırılmasını amaçlanıyor. Almanya Bonn ve İtalya Rotary kulüpleri tarafından da desteklenecek programın boyutlarını ellerinden geldiğince büyüteceklerini ifade eden proje yetkilileri, “Daha yolun başındayız. Henüz istenen düzeyde bir bütçe yaratamadık. Düzenlediğimiz etkinliklerle bu değerli projeyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Kamuoyunun buna duyarsız kalmayacağından eminiz” diyor.


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  İtalya

  ,

  Proje

  ,

  eğitim

  ,

  bütçe

  ,

  kent

  ,

  engelli