Bu kez de graffiti krizi

Bu kez de graffiti krizi
Bu kez de graffiti krizi
Pop şarkısıcı Justin Bieber'dan Avusturalya'daki bir otelin duvarına yaptığı graffitilerin silinmesi istendi.

Pop şarkısıcı Justin Bieber'dan Avusturalya’daki bir otelin duvarına yaptığı graffitilerin silinmesi istendi. Şu günlerde konser turnesi kapsamında Avustralya’da bulunan Bieber’ın ülkeyi ayağa kaldırmasının nedeni, ülkede duvar boyamanın yasak olması. Gold City Belediye Meclisi, graffitilerin özel mülke yapıldığı için herkes tarafından görülebildiğini, üstelik göz zevkini bozduğunu söyleyip, Bieber’a graffiti çıkarma konusunda açıklayıcı bir kit ilettiklerini anlatıyor.

Belediye Meclisi üyelerinden biri BBC ’ye yaptığı açıklamada “Şehrin graffitiye karşı sıfır toleransı” olduğunu ve Belediye Başkanı’nın graffiti çıkarma kitinin kullanmaması durumunda, bunu hotelin yerine getirmesi gerektiği konusunda hotel yönetimiyle irtibata geçtiğini anlattı.

Gold Coast Belediye Başkanı Tom Tait de Bieber’a bir çağdırda bulunarak “Gel ve duvarı temizle. Alternatif olarak da bize Christmas için bir saat şarkı söyle...” diyor.

Dünyaca ünlü bir pop starla duvarı ‘renklendirilen’ Surfers Paradise hotel ise durumundan memnun. Konuya istinaden Facebook ’ta yapılan bir yoruma, “Duvarımızda Justin Bieber çiziminin olmasından memnunuz” yanıtı veren hotel yönetimi, sözkonusu çizimler için Bieber’a izin verildiğini de belirtti.