Bu konserler kaçmaz

Muse, Noir Desir, Orishas, Etienne De Crecy... Bu isimlerin ortak yanı hepsinin nisan ayı içinde İstanbul'a gelecek olmaları.

Muse, Noir Desir, Orishas, Etienne De Crecy... Bu isimlerin ortak yanı hepsinin nisan ayı içinde İstanbul'a gelecek olmaları. Bunun anlamı rock, rap, afrocuban ve elektronik müzik sevenleri harika konserler beklediği. İstanbul Promotions organizasyonu ve Carlsberg ana sponsorluğuyla gerçekleşecek Muse konseri 7 Nisan Pazar, Maslak Venue'de. Geçen yılın sonunda Origin of Symmetry isimli ikinci albümünü çıkaran Muse, şu sıralar tüm dünyada en gözde rock gruplardan biri. Bizim televizyonlarda daha çok Nina Simone cover'ı olan Feeling Good ile boy gösteriyorlar şu sıralar. Büyük grupların giderek azaldığı müzik dünyasında bu mertebeye aday gruplardan biri Muse, üstelik 80'lerin
'power trio'ları gibi üç kişiler (basta Chris Woldstenhome, davulda Dominic Howard). Muse'dan önce, Bronx'a devam edenlerin yakından tanıyacağı Suitcase giriş yapacak. Bu keyifli konseri kaçırmamak gerek.
Noir Desir Venue'de
Venue'deki diğer konser, Noir Desir'in. Fransız rock grubu Efes Dark sponsorluğunda, 12 Nisan'da sahneye çıkacak. Rock tarihinde pek de ihtişamlı bir yere sahip olmayan Fransızların bu mucize grubu son bir - iki yıldır adından söz ettiriyor. 1985'ten bu yana albüm yapmalarına karşın 1996 yılındaki 666.667 Club albümüyle tüm dünyada tanındılar. Son albümleri Des Visage Des Figures, Türkiye'de de çok beğenildi. Küba asıllı Fransız Orishas konseri ise 19 ve 20 Nisan tarihlerinde Babylon'da. Küba - Afrika vuruşlarını seviyorsanız bu ekibi izlemelisiniz. Orijinal Küba ezgilerini rap, hip hop ve çağdaş groove'larla birleştiren Orishas enerjik bir dörtlü ve izleyenleri yıkıp geçiriyor.
İki performans haberi daha verelim. Fransa'dan adını tüm dünyaya duyurabilmeyi başarmış bir DJ olan Etienne De Crecy,
27 Nisan Cumartesi akşamı tek konser için Babylon'a geliyor. Son beş yıldır dünya house müziğinin gidişatını belirleyen Fransız ekolünden De Crecy gerçekten bir groove ustası.
Bu arada Maslak Venue'de kalabalık organizasyonlarda yaşanan izdihamları hala unutmadık. Dave Seaman konserinde ellerinde biletleri, kapının önünde sırılsıklam saatlerce bekleyip evine dönmek zorunda kalanların sayısı az değildi. Venue'de bu güzelim organizasyonların kimseye zehir olmaması arzusuyla, yöneticilere saygıyla arz olunur...