Bu maskenin ardında kim var?

Bu maskenin ardında kim var?
Bu maskenin ardında kim var?
33. İstanbul Film Festivali'nde günün (17 Nisan) filmi: Frank. Geçen yılın Altın Lale ödüllü filmi 'Ne Yaptın Richard?'ın yönetmeni Lenny Abrahamson, yeni filmi 'Frank' ile bir kez daha festivalinin uluslararası yarışmasında. İzleyiciyi eksantrik bir müzik grubunun içine sokan filmde Hollywood'un yıldız oyuncuları Michael Fassbender ve Maggie Gyllenhaal başrolde.

FRANK
Yönetmen: Lenny Abrahamson/ Oyuncular: Michael Fassbender, Domhnall Gleeson, Maggie Gyllenhaal, Scoot Mcnairy/ İngiltere , İrlanda/ 2013/ 95 dk.
17 Nisan 16:00 Atlas (ekibin katılımıyla)/ 18 Nisan 19:00 Rexx/ 19 Nisan 21:30 FeriyeGeçen yılın Altın Lale ödüllü filmi Ne Yaptın Richard?’ın yönetmeni Lenny Abrahamson, ilk gösterimi Ocak’ta Sundance’te gerçekleşen yeni filmi Frank ile bir kez daha festivalin Uluslararası Yarışması’nda. Abrahamson, bu sefer bizi eksantrik bir müzik grubunun içine sokuyor. Rehberimizse, grubun yeni üyesi olan, genç ve hevesli müzisyen Jon. Grubun en ilginç özelliğiyse, lideri (ve filme adını da veren) Frank. Michael Fassbender’in canlandırdığı Frank, kafasında devasa bir maske taşıyan ve koyduğu ilginç kurallarla grubu bir arada tutan ilginç bir figür. Bu nevi şahsına münhasır karakterin esin kaynağıysa, İngiliz punk grubu The Freshies’in de liderliğini yapmış İngiliz şarkıcı/komedyen Chris Sievey’nin sahne personası Frank Sidebottom.


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  İngiltere

  ,

  Müzik

  ,

  genç