Bu müzikal kaçmaz

Bu müzikal kaçmaz
Bu müzikal kaçmaz
Muhteşem Queen şarkılarıyla bezeli Londra'nın kapalı gişe müzikali 'We Will Rock You', 3-12 Mayıs arası İstanbul'da Ülker Sports Arena'da.

İngiltere ’de aralıksız 12 yıldır kapalı gişe oynayan ve bugüne kadar 13 milyondan fazla seyirciye ulaşan efsane rock grubu Queen müzikali ‘We Will Rock You’ niyahet İstanbul ’e geliyor. ‘We Will Rock You’, BKM organizasyonuyla sadece 10 gün için İstanbul’da olacak! Gösteriler 3-12 Mayıs tarihleri arasında Ülker Sport Arena’da gerçekleşecek.

Gösterinin mimarı Robert De Niro

Hollywood’un efsane oyuncusu Robert De Niro, 1996 yılında Venedik Film Festivali’nde Queen üyeleri Brian May ve Roger Taylor’la yan yana gelmiş. Ve bu üçlünün sohbetlerinden ortaya bu proje çıkmış. De Niro, May ve Taylor’a Queen müzikali yapmalarını teklif etmiş. Projenin ortaya çıkması ise tam 5 yıl sürmüş.
14 Mayıs 2001’de başlayan ‘We Will Rock You’ müzikalinde, 18 albümü, 18 şarkısı ve 8 DVD’si dünyada bir numara olmuş Queen grubunun tüm hit parçaları yer alıyor. 1999 yılında Channel 4 tarafından “Bugüne kadar en yapılmış en iyi şarkı” seçilen ‘Bohemian Rhapsody’ müzikalin doruk noktasını oluşturuyor.

Müzikal’de üst yazı olacak

‘We Will Rock You’, günümüzden 300 yıl sonra Iplanet gezegenindeki gençlerin hikayesini anlatıyor. Sadece kendilerine dinletilen müziğe mecbur bırakılan, tüm hayatları gibi müzikleri de kontrol altında olan gençler, bir gün bir gitar bulurlar. Ve gerçek müzikle tanışırlar. Müzikal Türkçe üstyazılı olarak sahnelenecek. Böylece izleyenler, özellikle gençler belki de ilk defa Queen grubunu bu kadar yakından tanıma şansı bulacak.?
‘We Will Rock You’ 3-12 Mayıs tarihleri arasında haftaiçi 21.00’de, cumartesi günleri 15.00 ve 21.00’de, pazarları ise 14.30 ve 20.00’de sahnelenecek.
Biletler www.biletix.com adresinde satışta.